Świąteczne zmagania kadetek i młodziczek starszych

Świąteczne zmagania kadetek i młodziczek starszych

Okres między świętami nasze zawodniczki spędziły nie tylko na odpoczynku. Po świątecznych pysznościach przyszedł czas na spalenie nieco kalorii. W ostatnim czasie rozegraliśmy w Kraszewicach 2 mini turnieje towarzyskie w kat. U13K i KLKB. Zapraszamy na podsumowanie tych wydarzeń.

U13K

KS Play Basket Kraszewice – UKS Olimpijczyk Ostrów Wlkp. 39:63
Nie mieliśmy do czynienia wcześniej z tym zespołem. Ostrowski team na pewno był faworytem w tym spotkaniu, drużyna z większym doświadczeniem. Pierwsza kwarta dość wyrównana, w drugiej rywalki trochę odjechały. 16:29 w połowie meczu. Trzecia kwarta też na korzyść ostrowianek, dopiero w czwartej kwarcie łapiemy lepszy rytm. Turniej miał charakter szkoleniowy. Wszystkie 15 zawodniczek sporo pograło. To najważniejsze by zebrać jak najwięcej tego typu doświadczenia i iść do przodu. Najlepsze zawodniczki w aspektach szkoleniowych (zastawianie, postawa potrójnego zagrożenia, jab stepy): Kuświk Ada – 18, Kuczyńska Michalina – 10, Kowalczyk Nikola – 10.

Grały i punktowały:
Kruszakin Nadia 2 pkt, Jeziorek Dagmara, Gabryś Róża, Zadka Maja 4 pkt, Zmyślona Wiktoria 4, Szczepaniak Roksana, Kurmanek Natalia, Grabowska Tola 2 pkt, Wąsowicz Julia, Kuczyńska Michalina 9 pkt, Kuświk Ada 3 pkt, Kowalczyk Nikola 9 pkt, Kuczyńska Ola 2 pkt, Chojnacka Tosia, Kuświk Kinga 4 pkt.

KS Play Basket Kraszewice – UKS Kaspro Ostrów Wlkp. 50:34
Od początku narzuciliśmy nasze warunki gry. Kaspro grające okrojonym składem odczuwało zmęczenie. My realizowaliśmy swoje cele szkoleniowe. Tym razem obserwowaliśmy wygrane pojedynki w obronie, zastawianie oraz jab stepy. Najwięcej plusów zanotowały: Kowalczyk Nikola – 14, Kuświk Ada – 13, Kruszakin Nadia – 6.

Grały i punktowały:
Kruszakin Nadia 8 pkt, Jeziorek Dagmara, Gabryś Róża, Zadka Maja 5 pkt, Zmyślona Wiktoria, Szczepaniak Roksana, Kurmanek Natalia, Grabowska Tola, Wąsowicz Julia 2 pkt, Kuczyńska Michalina 2 pkt, Kuświk Ada 4 pkt, Kowalczyk Nikola 13 pkt, Kuczyńska Ola 2 pkt, Chojnacka Tosia 4 pkt, Kuświk Kinga 8 pkt.

KLKB

KS Play Basket Kraszewice – UKS Trójka Sieradz 66:32
Tutaj także od początku do końca kontrujemy przebieg meczu. Dominujemy w każdym aspekcie mimo, że czasami nasza skuteczność pozostawia wiele do życzenia. W kat. kadetek także gramy szerokim składem. Wszystkie 14 zawodniczek mogło dużo pograć. Obserwacje meczowe (zastawianie, postawa do rzutu, jab stepy): Kuświk Ada – 12, Cegiełka Weronika – 10, Jastrzębska Martyna – 9, Kuczyńska Michalina – 9.

Grały i punktowały:
Kosmala Ola 2 pkt, Kosmala Paulina 12 pkt, Cegiełka Weronika 16 pkt, Szuleta Asia 2 pkt, Jastrzębska Martyna, Gatkowska Ola, Kuświk Ada 2 pkt, Jeziorek Kasia, Jeziorek Nikola, Chojnacka Tosia 6 pkt, Kuczyńska Michalina 2 pkt, Kowalczyk Nikola 13 pkt, Witych Martyna 10 pkt, Kędzia Kornelia.

KS Play Basket Kraszewice – UKS Piątka Ostrów Wlkp. 41:59
To najciekawsze spotkanie tego dnia. Miesiąc temu przegraliśmy w lidze KLKB z tym zespołem prawie 40 pkt. Tym razem graliśmy jak równy z równym. Co prawda naszym zawodniczkom brakuje jeszcze ogrania i doszlifowania techniki np. w kozłowaniu to należy podkreślić postęp jaki poczyniły Play Basketki w ostatnim czasie. Jeszcze na 3 min przed końcem III kwarty tracimy tylko 6 pkt. Niestety kilka błędów z naszej strony słono nas kosztowało. Rywalki odskoczyły na kilkanaście punktów i taka przewaga się utrzymała przez IV kwartę. W tym spotkaniu skupiliśmy się na pojedynkach w obronie na piłce oraz jab stepach. Najwięcej plusów w tych aspektach uzbierały: Szuleta Asia – 7, Jeziorek Nikola – 7, Kowalczyk Nikola – 5, Kosmala Paulina – 5.

Grały i punktowały:
Kosmala Ola, Kosmala Paulina 6 pkt, Cegiełka Weronika 13 pkt, Szuleta Asia 2 pkt, Jastrzębska Martyna 1 pkt, Gatkowska Ola, Kuświk Ada 2 pkt, Jeziorek Kasia, Jeziorek Nikola, Chojnacka Tosia 6 pkt, Kuczyńska Michalina 4 pkt, Kowalczyk Nikola 7 pkt, Witych Martyna 6 pkt, Kędzia Kornelia.

IMG_20201227_125422-001jpgIMG_20201227_110838_1-001jpgIMG_20201228_135435-001jpgIMG_20201227_132502_1-001jpg