ŚWIETNA POSTAWA SENIORÓW W MECZU TOWARZYSKIM

KS Play Basket Kraszewice – MKS Września (III liga) 99:76

Trudno było przewidzieć jak sobie poradzą nasi seniorzy w starciu z III-ligowym rywalem. Obaw dodawał niepełny skład naszej drużyny tego dnia. Wystąpiliśmy w tym meczu w tylko 7-osobowej rotacji. Mimo to nasi zawodnicy wyglądali bardzo dobrze kondycyjnie szczególnie na tle świetnie wybieganych przeciwników. Wyrównana gra toczyła się jedynie w pierwszej kwarcie z lekkim wskazaniem na zespół z Kraszewic. Wygrywamy tą część meczu 26:20. Dobra rotacja w obronie psuła szyki zespołowi z Wrześni. Druga odsłona to dalsze budowanie przewagi KS Play Basket. W połowie meczu prowadzimy różnicą 12 punktów. W trzeciej kwarcie nasza przewaga sięga 20 punktów, a w ostatniej części zbliżamy się momentami do 30 oczek różnicy. Trzeba zaznaczyć, że tego dnia wszyscy zawodnicy zagrali na bardzo dobrym poziomie. Graliśmy szybką i efektowną koszykówkę. W grze 1x1 nie miał sobie równych Roland Grabowski. Bartosz Perz dominował w strefie podkoszowej kończąc swoje akcje wsadami. Jak zwykle mogliśmy liczyć na równą i solidną grę Tomka Karkoszki. Dawid Sobieraj i nasz młodzieżowiec Sebastian Furmaniak dobrze realizowali założenia meczowe i w tempo dogrywali piłki. Z coraz lepszej strony pokazuje się Maciej Dziwiński, który prezentował dobrą grę po obu stronach parkietu. Grający trener Adrian Kruszakin dorzucił „trójki” kiedy była potrzeba. Dobra postawa zawodników cieszy, ale nie spoczywamy na laurach. Pracujemy jeszcze ciężej i więcej.

PS. Podziękowania serdeczne należą się Anieli Bogalskiej, Dominice Szulecie i Kasi Betce za pomoc przy stoliku i kamerze :)