3 ZWYCIĘSTWA W JEDEN DZIEŃ

Ostatnia niedziela okazała się bardzo udana w wykonaniu zarówno naszych seniorów, jak i kadetek. W wielkopolskiej lidze U15 dziewcząt zmierzyliśmy się u siebie z KK Rycerze Rydzyna.

KS PLAY BASKET KRASZEWICE – KK RYCERZE RYDZYNA 73:54

Zaczęliśmy od dobrego startu 9:2, by po kilku następnych minutach prowadzić 16:5. Jednak ostatnie 2 minut pierwszej kwarty to 8 punktów z rzędy rywalek i ta część spotkania kończy się nieznacznym prowadzeniem zespołu z Kraszewic 18:15. Druga kwarta to bardzo dobry atak w naszym wykonaniu, wygrywamy ją 27:15. Początek trzeciej odsłony daje nam już prowadzenie 51:32 i ta około 20 punktowa przewaga utrzymuje się do końca meczu. Wygrywamy ostatecznie 73:54, ale mnóstwo niewykorzystanych rzutów spod kosza nie daje pełnej satysfakcji. Na pewno poprawiliśmy obronę i przejście z obrony do ataku.

Punkty dla KS Play Basket Kraszewice:

Kobza Marta 26 pkt, Kleinert Natalia 24 pkt, Szuleta Dominika 14 pkt, Cegiełka Weronika 6 pkt, Gabryś Zuzanna 2 pkt, Kowalczyk Bernadetta, Karkoszka Wiktoria, Szuleta Joanna, Betka Katarzyna

Z kolei seniorska drużyna rozpoczęła swoje ligowe zmagania w Opolskiej Lidze Koszykówki Amatorskiej. Dwa mecze rozegrane tego dnia przez naszą ekipę zakończyły się wysokimi zwycięstwami.

vs rydzynapng

KS PLAY BASKET KRASZEWICE – GOOD FELLAS OPOLE 87:63

Początek meczu bardzo wyrównany. Na każdy nasz celny rzut rywale mieli natychmiastową odpowiedź. W drugiej kwarcie udaje nam się dwukrotnie zbudować ponad 10 punktową przewagę, jednak przeciwnicy szybko je niwelują. Dopiero w trzeciej kwarcie udaję się nam zdominować spotkanie i zbudować bezpieczną przewagę. Czwarta odsłona to spokojne kontrolowanie wyniku. Z dobrej strony pokazali się nasi nastoletni debiutanci – Adam Jakóbczak, Sebastian Furmaniak. Co prawda punktów nie zdobywali jeszcze, ale w innych aspektach gry pokazali sporo dobrych zagrań.

vs good fellaspng

KS PLAY BASKET KRASZEWICE – CZTERY20 OPOLE 88:65

Drugi mecz miał podobny przebieg do pierwszego. Na lekkim zmęczeniu długo nie mogliśmy odjechać rywalom. Do połowy trzeciej kwarty mecz w zasadzie był na styku. Dopiero pod koniec trzecie kwarty robimy sporą przewagę. W ostatniej części meczu to my wyglądamy lepiej motorycznie i dzięki serii kontr budujemy ponad 20 punktową przewagę. Po naszej stronie bardzo dobre zawody rozegrał Bartosz Perz, Piotr Pacholski i Wojciech Pawłowski. Solidne wsparcie po obu stronach boiska dawali Andrzej Sip i Tomasz Krawczyk. Debiut w nowej lidze możemy uznać za udany. Statystyki pojawią się na dniach, a my zapraszamy na kanał ligowy, gdzie możecie zobaczyć nasze mecze w całości: www.youtube.pl/channel/UCuxYlBhu9zvP-wJcGiYvPUA/videos