3X3: TURNIEJ STREETBALL LZS DLA NASZYCH SENIORÓW, DZIEWCZYNY NA III MIEJSCU

3X3: TURNIEJ STREETBALL LZS DLA NASZYCH SENIORÓW, DZIEWCZYNY NA III MIEJSCU

 

Poprzednia niedziela to udział naszych zawodników i zawodniczek w rywalizacji streetball LZS w Dobrzycy. Przedstawiciele naszego klubu reprezentowali powiat ostrzeszowski, gdyż rywalizacja przebiegała właśnie między powiatami. Nasz zespół seniorski z kompletem zwycięstw zajął I miejsce w składzie Wojciech Puchała, Adrian Kruszakin, Tomasz Karkoszka i Roland Grabowski.

IMG_20180610_103729jpg

Na początek bez problemu wygrywamy z Pleszewem aż 15:3. Następnie po bardziej zaciętym meczu i deszczu celnych rzutów dystansowych z naszej strony wygrywamy z Koninem 15:9. W ostatnim starciu z Ostrowem Wlkp. również kontrolujemy przebieg meczu od początku do końca. Ponownie świetna skuteczność z dystansu zapewnia nam wysokie zwycięstwo 14:6.

IMG_20180610_103806jpg

Z kolei w rywalizacji kobiet nasze 14-letnie zawodniczki musiały walczyć ze sporo starszymi rywalkami. Ostatecznie zajmujemy III miejsce wygrywając 1 mecz i przegrywając 2. Doświadczenie zdobyte ze starszymi przeciwniczkami na pewno jest bezcenne i zaprocentuje w przyszłości. Nasz team w składzie Bernadetta Kowalczyk, Marta Kobza, Dominika Szuleta i Luiza Cegiełka dzielenie stawiały czoła rywalkom.

IMG_20180610_104000jpg

Najpierw pokonały Pleszew 12:6, potem po zaciętym boju uległy zespołowi z Konina 6:8. W ostatnim meczu z Ostrowem Wlkp. brak skuteczności z dystansu nie pozwala na wyrównane spotkanie i przegrywamy 6:14. Dzięki zajęciu I miejsca w kategorii mężczyzn nasz zespół awansował na finał wojewódzki, który odbył się dziś. Relacja z finału województwa pojawi się jeszcze dzisiejszego wieczora.

IMG_20180610_121132jpg