DWIE EKIPY Z KRASZEWIC ZAGRAJĄ W POLSKIEJ LIDZE KOSZYKÓWKI 3X3

DWIE EKIPY Z KRASZEWIC ZAGRAJĄ W POLSKIEJ LIDZE KOSZYKÓWKI 3X3

PLK 3x3 to nowy projekt na scenie polskiej koszykówki 3x3 stworzony przez Tomasza Kotowskiego z Radomia i Pawła Kryzana ze Szczecina. Liczymy, że będzie to kolejny krok naprzód w tej odmianie koszykówki. Nasz klub ma bogate tradycje w koszykówce 3x3, która w zasadzie jest następczynią streetballa. Liczne turnieje organizowane w Kraszewicach oraz udział naszych drużyn w zawodach na terenie całej Polski (czasem nawet poza granicami kraju) świadczą, że basket 3x3 w naszej niewielkiej miejscowości stoi naprawdę na wysokim poziomie.

Do ligi zgłosiliśmy zespół dziewcząt U16 w składzie Kowalczyk Bernadetta, Cegiełka Weronika, Kobza Marta, Kleinert Natalia i Szuleta Dominika (K). Nasze kadetki to ubiegłoroczne Mistrzynie Wielkopolski w koszykówce 3x3 w rozgrywkach szkolnych oraz Mistrzynie Wielkopolski 3x3 w rozgrywkach LZS. Z kolei zespół seniorski to starzy wyjadacze asfaltowych boisk 3x3 w składzie Karkoszka Tomasz, Grabowski Roland, Smarsz Jacek i Kruszakin Adrian (K). Przypomnijmy, że Ci zawodnicy 2 lata temu zostali Mistrzami Polski w Koszykówce Amatorów, a w roku 2019 byli Wicemistrzami Polski. Czeka nas spore wyzwanie i dużo emocji.

Zapraszamy na: Polska Liga Koszykówki 3x3 oraz na www.plk3x3.pl

Obraz moe zawiera tekst