II MIEJSCE DLA NASZYCH SENIORÓW W OTWARTYCH MISTRZOSTWACH WIERUSZOWA W KOSZYKÓWCE

II MIEJSCE DLA NASZYCH SENIORÓW W OTWARTYCH MISTRZOSTWACH WIERUSZOWA W KOSZYKÓWCE

W Święto Trzech Króli seniorska drużyna naszego Klubu wybrała się do Wieruszowa na Otwarte Mistrzostwa tego miasta w koszykówce. W ten bardzo mroźny dzień do Wieruszowa dotarło 7 drużyn, które zostały podzielone na 2 grupy. Nasz team trafił do 3 zespołowej grupy B z drużynami z OLKA Opole oraz Krokodylki Wieruszów/Łódź. W turnieju wystąpiliśmy w następującym składzie: Tomasz Karkoszka, Adrian Kruszakin, Piotr Pacholski, Wojciech Pawłowski, Bartosz Perz, Krzystof Pietras, Wojciech Puchała, Dawid Sobieraj. Przebieg meczów kształtował się następująco:

KS PLAY BASKET KRASZEWICE – KROKODYLKI WIERUSZÓW/ŁÓDŹ 33:40

Zbyt rozluźnieni przystąpiliśmy do tego meczu, co przełożyło się na brak koncentracji w obronie. Nasi rywale nic sobie nie robili ze strefy w defensywie i raz po raz karcili nas trójkami. Grali co prawda na niesamowitej skuteczności w rzutach dystansowych, ale to nie usprawiedliwia naszych dziur w obornie. Cały mecz utrzymywała się przewaga rywali, momentami nawet kilkunastopunktowa. W końcówce udało nam się nieco zmniejszyć straty, ale na zwycięstwo zabrakło czasu. Drugi mecz grupowy musieliśmy wygrać, by myśleć o awansie do półfinału. Zapowiadało się ciężko ponieważ drużyna OLKA Opole rozbiła naszych pogromców różnicą aż 18 punktów.

KS PLAY BASKET KRASZEWICE – OLKA OPOLE 35:32

Niestety początek meczu nie zapowiadał niczego dobrego w naszym wykonaniu. Rywale szybko zbudowali przewagę i prowadzili na początku drugiej połowy nawet 32:20. Jednak nasz zespół nie złożył broni i zaczął mozolnie odrabiać straty. Coraz skuteczniejsza gra w ataku oraz twardsza obrona pozwoliła na zniwelowanie wszystkich strat i wyjść na 1 punktowe prowadzenie na kilkadziesiąt sekund przed końcem meczu. W ostatniej akcji przy posiadaniu piłki dla rywali bardzo dobrze pracujemy w obronie co kończy się przechwytem i 3 punktowym zwycięstwem naszej ekipy.

Półfinał

KS PLAY BASKET KRASZEWICE – MTTS ZŁOCZEW 27:23

Startując z drugiego miejsca w grupie trafiamy na zwycięzcę grupy A czyli bardzo dobrych naszych ziomali ze Złoczewa. Przez długi okres utrzymywała się wyrównana gra z lekkim wskazaniem na naszą drużynę. Mecz na styku, ale cały czas kontrolujemy jego przebieg. Oszałamiającej przewagi nie potrafiliśmy zbudować, ale końcówka i finał należy do nas.

Finał

KS PLAY BASKET KRASZEWICE – OLKA OPOLE  33:34

W finale ponownie trafimy na naszych grupowych rywali czyli reprezentację Opolskiej Ligi Koszykówki Amatorskiej. Praktycznie przez cały mecz nikt nie potrafił wypracować znaczącej przewagi punktowej. Gra toczyła się punkt za punkt. Na 20 kilka sekund przed końcem meczu prowadzimy 1 punktem, jednak posiadanie piłki należy do rywali. Na 2 sekundy do końca Opolanie trafiają z półdystansu. Ostatnia rozrysowana akcja nie przynosi skutku przez co ulegamy w finale 1 punktem. Mimo to, jesteśmy zadowoleni z  II miejsca w silnie obsadzonym turnieju. Coraz lepsza forma podczas turnieju naszych zawodników pozwala optymistycznie patrzeć na rozgrywki ligowe w Ostrowie Wlkp. Już w najbliższy wtorek rozegramy rewanżowe spotkanie z mistrzami z zeszłego sezonu – zespołem Basket Krotoszyn. Postaramy się zaskoczyć rywali i wyrwać cenne zwycięstwo.

15943513_1229738933728272_1836638334_o.jpg