III MIEJSCE SENIORSKO, MŁODZIEŻOWO BARDZIEJ SZKOLENIOWO – KALISKI STREETBALL 2020

III MIEJSCE SENIORSKO, MŁODZIEŻOWO BARDZIEJ SZKOLENIOWO – KALISKI STREETBALL 2020

Miniony weekend to niesamowita przygoda z koszykówką 3x3 na Kaliskim Streetballu. W sobotę rywalizowaliśmy w kat. open, gdzie ostatecznie przybyło 16 drużyn. Nasz zespół pod nazwą Crash The Basket Kraszewice trafia do grupy C. Tego dnia nasz team reprezentowali: Tomasz Karkoszka, Tomasz Krawczyk, Hubert Kuświk, Adrian Kruszakin. Na początek wygrywamy z Pato Team Kalisz 6:4, następnie ogrywamy zwycięzców z zeszłego roku czyli Luźny Skład Poznań (10:9). W ostatnim meczu grupowym pokonujemy Supersonics Kalisz 9:6 i wychodzimy do ćwierćfinału z kompletem zwycięstw. W kolejnej fazie trafiamy na kaliską ekipę Red Bulls. Bez większych problemów wygrywamy 11:4. Problemy pojawiły się w półfinale. Mecz wyrównany, prowadzimy momentami 2 punktami. Niestety końcówka należy do rywali. Ulegamy 6:8. W meczu o III miejsce spotykamy się z zespołem Patologia Basketu. Mecz bardzo zacięty i wyrównany. Potrzebna była dogrywka, w której trafiamy 2 osobiste i wygrywamy 13:11.

W niedzielny upalny dzień przystąpiliśmy do zmagań młodzieżowych. Mimo kilku drużyn zgłoszonych z naszego klubu nie udało się zdobyć miejsca na podium. Rywalizacja naszych zawodniczek z męskimi zespołami okazała się zbyt trudna. Mieszane zespoły lepiej sobie radziły. W kat. U13 zespół Crash The Basket w składzie Wiktoria Zmyślona, Mikołaj Cebula i Wojciech Małecki zajęła VI miejsce na 18 zespołów. Z kolei w U16 team Play Basket 3x3 (Marta Kobza, Kacper Zmyślony, Nikodem Kędzia i Dominika Szuleta) uległ w ćwierćfinale po zaciętym meczu grając w osłabieniu, gdyż kontuzji doznała Dominika. Duża dawka dodatkowych atrakcji podczas Kaliskiego Streetballa pomogła znieść trudny rywalizacji. Cele szkoleniowe zostały zrealizowane. Keep Calm And Play BasketIMG_20200823_175013-001jpg