III MIEJSCE WYWALCZONE PO CIĘŻKICH BOJACH

III MIEJSCE WYWALCZONE PO CIĘŻKICH BOJACH

 

Ostatnie 3 dni to maraton koszykarski w wykonaniu naszych kadetek rocz. 2004 i młodszych. IX Międzynarodowy Turniej Koszykówki Dziewcząt o „Puchar Wiosny” zgromadził 6 drużyn, które rywalizowały systemem „każdy z każdym”.  Zapraszamy na podsumowanie wszystkich spotkań.

 

KS PLAY BASKET KRASZEWICE – UKS OLIMP RAWICZ 28:45

Długo stawialiśmy opór faworytowi turnieju. Praktycznie przez większość meczu utrzymywała się przewaga Rawicza w okolicach 5-10 punktów. Jeszcze na 6 minut do końca przegrywaliśmy tylko 23:27 i wciąż pozostawaliśmy w grze. Niestety końcówka należała do rywalek i ulegamy różnicą 17 punktów. Różnica niby spora, ale nie do końca odzwierciedla naszą dobrą grę w tym meczu. Nasze podopieczne zagrały naprawdę dobre zawody, zabrakło przede wszystkim skuteczności w wykończeniu dobrze rozegranych akcji.

Punkty: Kobza Marta 13 pkt, Szuleta Dominika 6 pkt, Kleinert Natalia 5 pkt, Kowalczyk Bernadetta 2 pkt, Gabryś Zuzanna 1 pkt, Cegiełka Weronika 1 pkt, Wiśniewska Paulina, Chowańska Zuzanna, Jeziorek Nikola, Dudkiewicz Faustyna, Kosmala Paulina, Karkoszka Wiktoria

IMG_20190427_161513jpg

KS PLAY BASKET KRASZEWICE – TS SOKOL KLADNO (CZECHY) 46:41

Mecz z bardzo twardo grającymi Czeszkami zapowiadał się nadzwyczaj interesująco. Pierwsza połowa to gra kosza za kosz i mnóstwo rzutów osobistych po obu stronach boiska. Tylko w tej połowie wymusiliśmy aż 29 rzutów osobistych. Niestety trafiamy tylko 10. Równowaga utrzymuje się do 3 minuty IV kwarty. Od momentu 30:30 robimy run 16:0 w ciągu 3 minut. W końcówce topnieje nasza przewaga, ale daliśmy sporo pograć młodszym zawodniczkom.

Punkty: Kobza 18 pkt, Kleinert 14 pkt, Szuleta D. 3 pkt, Cegiełka W. 3 pkt, Wiśniewska 2 pkt, Chowańska, Jeziorek, Dudkiewicz, Kosmala, Karkoszka, Kowalczyk, Gabryś,

  IMG_20190427_180235jpg

KS PLAY BASKET KRASZEWICE – MKS OPALENICA 26:42

Mecze z MKS Opalenica to w tym sezonie ligowym niesamowicie trudna przeprawa dla naszych zawodniczek przede wszystkim ze względu na warunki fizyczne. Na każdej pozycji rywalki wyższe od nas o pół głowy. Mimo wysokich przegranych z tym zespołem w rozgrywkach ligowych tym razem chcieliśmy zaskoczyć przeciwniczki i sprawić niespodziankę. Ta sztuka przez długi czas nam się udaje. Mecz na styku do 2 minuty czwartej kwarty (28:25 dla Opalenicy) mimo, że ponownie fatalnie wykonujemy rzuty osobiste (2 trafione na 18 prób w całym meczu…). W końcówce dopada nas niemoc strzelecka i rywalki szybko odjeżdżają na bezpieczną przewagę. Mimo przegranej to my lepiej wyglądaliśmy na zbiórkach mimo skromniejszych warunków fizycznych.

Punkty: Kobza 12 pkt, Szuleta D. 8 pkt, Kleinert 3 pkt, Cegiełka W. 2 pkt, Wiśniewska 1 pkt, Chowańska, Jeziorek, Dudkiewicz, Kosmala, Karkoszka, Kowalczyk, Gabryś,

  IMG_20190427_161610jpg

KS PLAY BASKET KRASZEWICE – UKS DELFIN KŁECKO 45:23

W tym spotkaniu również długi czas utrzymuje się wyrównana walka. Pierwsza kwarta wygrana tylko 13:11, natomiast w drugiej odpalamy wszystkie strzelby i ta część meczu kończy się dla nas wynikiem 13:0. Trzecia odsłona również wyrównana, dzieła dokończamy w ostatniej kwarcie, którą wygramy wysoko 11:3.

Punkty: Kobza 18 pkt, Cegiełka W. 6 pkt, Wiśniewska 6 pkt, Kleinert 4 pkt, Chowańska 3 pkt, Gabryś 3 pkt, Kowalczyk 2 pkt, Szuleta D. 2 pkt, Jeziorek, Dudkiewicz, Kosmala, Karkoszka

  IMG_20190427_180402jpg

KS PLAY BASKET KRASZEWICE – MKS GWARDIA WROCŁAW 37:42

W ostatnim niedzielnym starciu z wrocławskim teamem nie mogliśmy liczyć na wsparcie aż 3 zawodniczek (zabrakło Natalii Kleinert, Faustyny Dudkiewicz i Pauliny Wiśniewskiej). Mimo to nasze koszykarki walczyły bardzo dzielnie. Co prawda pierwsza połowa trochę przespana przez co wrocławianki wyszły nawet na 11 punktowe prowadzenie. Jednak nasz zespół nie z takimi problemami zwykł sobie radzić. W drugiej połowie ruszamy ostro do odrabiania strat. Pod koniec trzeciej kwarty ulegamy tylko 33:34. Ostatni część meczu nie przynosi większych zmian. Ulegamy minimalnie 5 punktami. Mimo przegranej w tym meczu zajmujemy ostatecznie III miejsce w turnieju (mieliśmy taki sam bilans punktowy co TS Sokol Kladno, ale w bezpośrednim pojedynku wygraliśmy).

Punkty: Kobza 22 pkt, Szuleta D. 7 pkt, Cegiełka W. 4 pkt, Kosmala 2 pkt, Karkoszka 2 pkt, Jeziorek, Kowalczyk, Gabryś, Chowańska

IMG_20190427_161708jpg

 

Końcowa klasyfikacja:

I miejsce – UKS Olimp Rawicz

II miejsce – MKS Opalenica

III miejsce – KS Play Basket Kraszewice

IV miejsce – TS Sokol Kladno

V miejsce – UKS Delfin Kłecko

VI miejsce – MKS Gwardia Wrocław

 

MVP naszej drużyny – Marta Kobza

IMG-20190428-WA0004jpg


IMG-20190428-WA0006jpg