IM STARSI TYM LEPSI – I MIEJSCE W TURNIEJU 3X3 OSW BALLIN’ VOL. 5

IM STARSI TYM LEPSI – I MIEJSCE W TURNIEJU 3X3 OSW BALLIN’ VOL. 5

Wczorajsze popołudnie nasi seniorzy muszą zaliczyć do bardzo udanych. W ten piękny słoneczny dzień zawitaliśmy do Ostrowa Wlkp. na 5. edycję turnieju koszykówki 3x3 pod nazwą Osw Ballin’ 3x3. Zawody zgromadziły pokaźną liczbę 16 solidnych ekip. Mecze rozgrywane były na 4 boiskach, zespoły podzielone zostały na 4 grupy, następnie do ćwierćfinałów awansowały po 2 najlepsze teamy z każdej grupy.

Nasze grupowe zmagania zaczęliśmy od skromnego zwycięstwa nad dobrymi starymi znajomymi z Mayday Ostrzeszów. Po wyrównanym choć słabym ofensywnie meczu wygrywamy w końcówce 6:5. Drugi mecz także nie przynosi większych zmian jeśli chodzi o nasz atak. Mocno męczymy się z Szerszonami Ostrów Wlkp. i ulegamy finalnie 6:8. Podrażnieni swoją słabszą dyspozycją dochodzimy do siebie w meczu grupowym nr 3. Grad rzutów z dystansu sprawia, że dość łatwo wygrywamy z niepokonaną dotąd ekipą Heriflex Poznań 12:7. Taki obrót sytuacji sprawa, że 3 drużyny w naszej grupie notują bilans 2-1 w meczach i o awansie decydowała suma zdobytych punktów.

Tym samym zajmujemy II miejsce w grupie i ćwierćfinale trafiamy na zwycięzcę grupy C czyli na zespół Pędzący Po Browar Słubice. Coraz lepsza gra z naszej strony sprawia, że wygrywamy 12:10 prowadząc przez cały mecz. W półfinale trafiamy na Abu Dabi Ostrów Wlkp. czyli team młodych zadziornych chłopaków z Kaspro. Jednak nasza przewaga fizyczna i skuteczność w rzutach za 2 pkt sprawia, że dominujemy od początku do końca wygrywając zasłużenie 14:12. W finale spotykamy się z ostrowską drużyną Czarnuchy prowadzoną przez nieobliczalnego Błażeja Pawlika. Przypomnijmy, że Błażej 2 lata temu grywał w naszym zespole, a w poprzednim sezonie gościł w ekstraklasowym składzie BM Slam Stal. Tym razem nie mieliśmy dla jego zespołu żadnej litości. Zaczynamy bardzo mocno od prowadzenia 9:0. Rewelacyjna obrona, skuteczność z gry, wykorzystywanie mismatchów, wymuszanie fauli to wszystko sprawia, że rywale nie mieli nic do powiedzenia w tym starciu. Ostatecznie finał wygrywamy aż 13:3.

Indywidualnie najbardziej wartościowym zawodnikiem turnieju został uznany Adrian Kruszakin. Dodatkowo Bartosz Perz wygrywa konkurs Skills Challenge oraz konkursów rzutów z połowy boiska. We wczorajszym turnieju wystąpiliśmy w składzie Tomasz Karkoszka, Kruszakin Adrian, Perz Bartosz, Jacek Smarsz pod inną, ale znaną z Kraszewic nazwą Crash The Basket ;) Wkrótce więcej fotek i wideo z turnieju.

#winners #oswballin #kraszewice #mvp

IMG_20200801_172623jpg