KADETKI KS PLAY BASKET KRASZEWICE NIE ZWALNIAJĄ TEMPA

KS PLAY BASKET KRASZEWICE – MKS MOS KONIN 60:56

Niesamowite emocje do samego końca zapewniły w dzisiejszym meczu zawodniczki kraszewickiego zespołu. Tak jak się spodziewaliśmy mecz był wyrównany z kilkoma zwrotami akcji. Pierwsza kwarta to gra kosza za kosz. Żadna z drużyn nie potrafiła zaznaczyć swojej przewagi. Ta część meczu kończy się 2 punktowym prowadzeniem gości 16:14. Druga odsłona to odważniejsza gra z naszej strony. W połowie tej kwarty uciekamy na 8 punktów do stanu 28:20. W pewnym momencie nasza przewaga sięga nawet 12 punktów, jednak rywalki nie dają za wygraną i zmniejszają dystans do 7 punktów schodząc na przerwę w połowie meczu. Trzecia kwarta to niestety duży przestój z naszej strony. Pobudzone zawodniczki z Konina nabierają wiatru w żagle i notują ”run” 15:3 wychodząc na prowadzenie 42:38. Mimo lekkiego przebudzenia naszych koszykarek pod koniec trzeciej odsłony nie potrafimy pójść za ciosem na początku ostatniej kwarty. Tutaj zawodniczki z Konina trafiają 8 punktów z rzędu i powiększają prowadzenie do stanu 52:42. Ostatnie 6 minut meczu jednak należy do KS Play Basket Kraszewice. W tym czasie rzucamy 18 punktów tracąc zaledwie 4. Tym samym odrabiamy wszystkie straty i wygrywamy różnicą 4 punktów. W ostatnich minutach szczególny popis swoich umiejętności strzeleckich dała Marta Kobza, tylko w ciągu ostatnich 6 minut meczu zdobyła 14 punktów ze swoich 30 w całym meczu. Należy pamiętać także o pozostałych zawodniczkach. Każda miała swój wkład. Dominika Szuleta - świetna obrona na piłce i niesamowita walka. Weronika Cegiełka – niezastąpiona na zbiórkach. Zuzanna Gabryś – mega postępy w bieganiu i obronie zawodniczek bez piłki. Zuzanna Chowańska – bardzo dobry come back po dłuższej przerwie, coraz odważniejsza i bardziej pewna siebie. Wiktoria Karkoszka – rewelacyjne ustawianie się w ataku i czytanie obrony. Katarzyna Betka – coraz bardziej skupiona i zaangażowana. Joanna Szuleta – buduje żywiołową atmosferę w drużynie i nie odpuszcza w obronie. Natalia Kleinert – nie do zatrzymania w ataku pod koszem.