KLKB: ŚWIETNA PIERWSZA POŁOWA, KOŃCÓWKA DO POPRAWKI

UKS Piątka Ostrów Wlkp. – KS Play Basket Kraszewice 84:55

Wynik tego nie odzwierciedla, ale to był naprawdę dobry mecz w naszym wykonaniu. Szczególnie pierwsza połowa napawała dużym optymizmem (35:35). Poprzedni mecz z tym zespołem przegraliśmy ponad 40 pkt. Celem był postęp i zmniejszenie dystansu. Udało się to osiągnąć i gdybyśmy utrzymali tempo naszej gry również w drugiej połowie to kto wie czy nie udałoby się pokonać faworyzowane ostrowianki. Bardzo dobrze weszliśmy w mecz prowadząc 8:4, potem rywalki łapią rytm i trafią 7 pkt z rzędu. Jednak pierwsza kwarta należała do nas – wygrywamy ją 17:23. Bardzo dobra skuteczność oraz coraz lepsza obrona na piłce sprawiły, że w pierwszej połowie gramy jak równy z równym. Niestety w trzeciej kwarcie zaczęło z nas schodzić powietrze. Brak agresji w obronie, czekanie na to co się wydarzy i brak skuteczności sprawiły, że rywalki stopniowo zaczęły powiększać przewagę. Jeszcze w 2 min czwartej kwarty ulegamy tylko 58:47. Niestety w dalszej części tracimy aż 22 pkt zdobywając tylko 2. Być może wynik mógłby być lepszy, ale na tym etapie rozwoju drużyny wolimy dać pograć wszystkim zawodniczkom z szerokiej 12 osobowej rotacji niż oglądać się na wygrane czy przegrane mecze. Przy okazji pobiliśmy dziś kilka rekordów drużynowych w elementach technicznych. 51 wygranych pojedynków w obronie na piłce, 37 zastawień czy 45 crossów to detale, które wykonujemy coraz lepiej.

Punkty w aspektach przyczyn (wygrane pojedynki w obronie na piłce, zastawienia, crossy i przenoszenie piłki poniżej kolan, pivoty):