KLKB: EMOCJONALNY THRILLER ZAKOŃCZONY HAPPY ENDEM

KLKB: EMOCJONALNY THRILLER ZAKOŃCZONY HAPPY ENDEM

Wczoraj w czwartek podejmowaliśmy u siebie, w ostatnim ligowym meczu sezonu, UKS Olimpijczyk Ostrów Wlkp. W meczach sparingowych jeszcze 2-3 miesiące radziliśmy sobie łatwo z tą drużyną. Jednak ostrowskie kadetki zrobiły znaczące postępy i postawiły wysoko poprzeczkę. Zapraszamy na szersze podsumowanie tego pojedynku.

KS Play Basket Kraszewice – UKS Olimpijczyk Ostrów Wlkp. 69:64
Ostrowianki zaczęły od bardzo mocnego uderzenia w pierwszej kwarcie. Prawie każdy ich rzut znajdował drogę do kosza mimo całkiem niezłej obrony z naszej strony. Nasza gra wyglądała poprawnie, ale nie mogliśmy zatrzymać świetnie dysponowanych rzutowo rywalek. Po 7 minutach gry ulegamy 11:22. Dopiero pod koniec tej kwarty udaje się nam zniwelować nieco straty i przystopować szalejące Olimpijki. W drugiej kwarcie jeszcze bardziej podkręcamy śrubki w obronie. Nie odpuszczamy, dzięki czemu zatrzymujemy przeciwniczki na tylko 6 punktach w drugiej kwarcie. W połowie meczu tracimy już tylko 2 pkt (30:32). Trzecia odsłona na remis, gramy kosz za kosz, prowadzenie ciągle się zmienia. Świetny początek 4. kwarty i seria 14:4 z naszej strony pozwalała optymistycznie myśleć o finale tego spotkania. Zespół z Ostrowa Wlkp. jednak się nie poddał i zmniejszył straty do 1 pkt na 1 minutę do końca (65:64). Robi się nerwowo, za dużo strat przy pierwszych podaniach po świetnej defensywie. Pośpiech i niedokładne podania kosztują, trener Adrian Kruszakin ledwo wytrzymuje emocjonalnie. Ten horror w ostatniej minucie lepiej wytrzymuje jednak nasza drużyna. Mocna obrona i skuteczne rzuty w ostatniej minucie zapewniają nam zwycięstwo 5 punktami. W tym meczu w obserwacjach skupiliśmy się na pozycji do rzutu w strefie rzutu, wykroki i pivoty przy podaniach, zastawianiu oraz obronie na piłce. Najlepsze wyniki osiągnęły:
Szuleta Asia – 35
Cegiełka Weronika – 32
Jeziorek Nikola – 22
Jastrzębska Martyna – 16
Kowalczyk Nikola – 15
Kosmala Paulina – 14

Grały i punktowały:
Kosmala Ola 5 pkt, Kosmala Paulina 20 pkt, Cegiełka Weronika 22 pkt, Szuleta Asia 3 pkt, Jastrzębska Martyna 6 pkt, Kuświk Ada, Jeziorek Nikola 2 pkt, Chojnacka Tosia, Kuczyńska Michalina 5 pkt, Kowalczyk Nikola 6 pkt, Kędzia Kornelia
#kraszewice #win #kadetka #ksplaybasket #wzkosz #imopeksis #koszykówka #fun #emocje
_________________________________________________________________
Podoba Ci się to co robimy? Uważasz, że promujemy dobre wartości? Chcesz być częścią psychopedagogicznego rozwoju dzieci i młodzieży? Wesprzyj nasze działania na różne sposoby.

Zostań darczyńcą – wpłać dowolną kwotę darowizny na nasze klubowe konto:
Nr konta banku: 22 9256 0004 0054 1499 2000 0010 (tytułem: darowizna)

Skorzystaj z naszej oferty sponsorskiej:
http://www.ksplaybasket.pl/kontakt-i-oferta-sponsorska

Zrzutka – wspieraj nasze konkretne przedsięwzięcia:
https://zrzutka.pl/t2xzv9

IMG-20210429-WA0018jpg