KLKB: ODROBIONE PONAD 40 PKT, ALE TO WCIĄŻ ZA MAŁO NA ENEA AZS I POZNAŃ

ENEA AZS I Poznań – KS Play Basket Kraszewice 77:47

Poprzedni mecz z jedną najlepszych drużyn w województwie w tej kategorii wiekowej to przepaść ponad 70 pkt. Od tego czasu czyli od końca października nasz team zrobił spory postęp i gdyby nie fatalna pierwsza połowa wynik byłby jeszcze lepszy. Zaczynamy całkiem nieźle mimo, że pudłujemy spod kosza i z osobistych (w całym meczu tylko 3/20 z linii rzutów wolnych…). Niestety dalszy przebieg pierwszej i drugiej kwarty to duże problemy z wyprowadzeniem piłki, dokładnością podań i kozłowaniem… Tracimy mnóstwo łatwych punktów. Słabo poruszamy się w ataku, brakuje pewności w grze. Dopiero w drugiej połowie zaczynamy grać bardziej agresywnie w obronie. Naciskamy wysoko i są tego efekty. Coraz lepiej zbieramy, szybciej dzielimy się piłką. Nadal mamy problemy ze skutecznością spod kosza, jednak drugą połowę wygrywamy 33:23. Jeśli w kolejnych meczach nabierzemy większej pewności siebie to jesteśmy w stanie powalczyć z każdym. Ostatecznie ulegamy różnicą 30 pkt zmniejszając dystans z poprzedniego spotkania o ponad 40 pkt. Najlepsze w elementach technicznych (crossy, pivoty, jab stepy, zastawianie, obrona na piłce): Jeziorek Nikola – 16, Szuleta Joanna – 15, Jastrzębska Martyna – 11, Cegiełka Weronika – 9.