KLKB/U13K: TRENER BARDZIEJ ZADOWOLONY Z PRZEGRANYCH MECZÓW NIŻ ZE ZWYCIĘSTW

Ot paradoks. Przegrane zmuszają nas to bardziej wytężonej pracy, zwycięstwa usypiają naszą czujność i łechtają ego. Czasem dobra gra w przegranym meczu cieszy bardziej niż zwycięstwo przy słabej grze Zapraszamy na przegląd meczowy naszych młodzieżowych zespołów z mijającego weekendu.

KLKB
KS Play Basket Kraszewice – Lider Basket Swarzędz 37:81
Wczorajszy mecz w Kraszewicach pokazał, że przez ostatnie 2 miesiące nasze baskeciary zrobiły znaczne postępy. Pierwszy mecz w tym sezonie z tym zespołem przegraliśmy różnicą ponad 70 pkt. Tym razem dużo lepiej broniliśmy na piłce. Dzięki czemu poprawiliśmy wynik spotkania. Jeszcze sporo pracy przed nami, ale postęp jest zauważalny. Pamiętajmy, że ekipa ze Swarzędza należy do najsilniejszych nie tylko w naszym województwie. Mimo, że większość naszych zawodniczek gra pierwszy sezon ligowy to nikt się nie poddaje, a dziewczyny pracują jeszcze ciężej. Poprawiliśmy na pewno obronę, ale brakuje jeszcze skuteczności w prostych rzutach. Czas to poprawić. Wynik mógł być jeszcze lepszy, ale końcówka meczu należała do Liderek, które tę część meczu zakończyły runem 2:14. Najlepsze w obronie na piłce (wygrane pojedynki): Kosmala Aleksandra – 11, Szuleta Joanna – 11, Kosmala Paulina – 9.
Grały i punktowały:
Kosmala Ola, Kosmala Paulina 12 pkt, Cegiełka Weronika 14 pkt, Szuleta Joanna 3 pkt, Ficner Małgorzata, Jastrzębska Martyna 4 pkt, Gatkowska Ola, Kuświk Adrianna 2 pkt, Kowalczyk Nikola, Jeziorek Nikola 2 pkt, Witych Martyna, Kędzia Kornelia

U13K
UKS Delfin Kłecko – KS Play Basket Kraszewice 52:75
Niedziela upłynęła nam pod znakiem wyjazdu do Kłecka. Tam zmierzyliśmy się zarówno w kat. U13K oraz KLKB. Młodsze Play Basketki dość ospale weszły w to spotkanie. Mimo prowadzenia przez większość meczu i wyraźną wygraną nasza gra pozostawiała wiele do życzenia. Obserwacje meczowe powiedziały nam więcej niż wynik spotkania. Niestety za dużo przegranych pojedynków w obronie na piłce to sygnał, że nad tym elementem musimy jeszcze popracować. Fatalna skuteczność w pierwszej połowie mocno utrudniała zbudowanie przewagi. Dopiero w drugiej połowie nasze celowniki lepiej zostały ustawione w kierunku środka obręczy. Zaczęliśmy trafiać, a co za tym idzie budować sporą przewagę punktową. Wszystkie zawodniczki dużo pograły i każda wniosła coś dobrego do gry zespołu. Najlepsze zawodniczki w obronie na piłce (wygrane pojedynki): Kosmala Ola - 8, Kowalczyk Nikola – 8, Kruszakin Nadia – 4.
Kruszakin Naadia, Jeziorek Dagmara, Kosmala Ola 12 pkt, Zadka Maja, Jeziorek Kasia, Zmyślona Wiktoria 5 pkt, Szczepaniak Roksana 8 pkt, Kuświk Kinga 9 pkt, Grabowska Tola 4 pkt, Wągrowska Sara 2 pkt, Wąsowicz Julia 1 pkt, Gatkowska Ola 19 pkt, Kuświk Ada 6 pkt, Kowalczyk Nikola 9 pkt.

KLKB
UKS Delfin Kłecko – KS Play Basket Kraszewice 60:41
Nasze starsze zawodniczki od początku dobrze funkcjonowały w obronie, jednak po raz kolejny koszmar niecelnych rzutów utrudniał życie w ataku. Pierwsza kwarta słaba w ataku – 16:6. Druga dużo lepsza. Zaczynamy wreszcie trafiać. W połowie meczu tracimy tylko 3 pkt (27:24). Niestety kolejny przestój na początku 3. kwarty sprawia, że rywalki uciekają na 18 pkt. W dalszej części gry mamy przebłyski dobrej gry, szczególnie w obronie. Niestety niemoc strzelecka nie pozwala na odrobienie strat. Ostatnia kwarta dość wyrównana, dajemy pograć wszystkim zawodniczkom. Cele szkoleniowe na pierwszym miejscu. Najlepsze w obronie na piłce (wygrane pojedynki): Szuleta Joanna – 18, Kosmala Ola – 7, Kowalczyk Nikola – 7.
Kosmala Ola, Kosmala Paulina 20 pkt, Cegiełka Weronika 11 pkt, Szuleta Joanna 2 pkt, Jastrzębska Martyna 2 pkt, Gatkowska Ola, Kuświk Ada, Jeziorek Nikola, Jeziorek Kasia, Kowalczyk Nikola 6 pkt, Witych Martyna.