KS PLAY BASKET KRASZEWICE MISTRZEM POLSKI AMATORÓW!!!

Mistrzostwa Polski Amatorwjpg

„Historyczny tryumf koszykarzy KS Play Basket Kraszewice!” – takim określeniem podsumował organizator Finału Mistrzostw Polski w Koszykówce Amatorów Marcin Kotowski. Ten niesamowity wyczyn kraszewickiej ekipy z pewnością pozostanie długo w pamięci nie tylko fanów KS Play Basket Kraszewice. Ale zacznijmy od początku jak doszło do tak niebywałego sukcesu. W turnieju finałowym miało wystąpić 8 drużyn, jednak ostatecznie na rozgrywki dotarło 7 ekip. Team z Kraszewic w grupie zmierzył się z zespołami Weterani Opoczno oraz KS Kottrans Radom.

KS PLAY BASKET KRASZEWICE – WETERANI OPOCZNO 49:32

W tym meczu długo nie potrafiliśmy znaleźć swojego rytmu. Dopiero w drugiej części pokazaliśmy na co nas stać. Coraz lepsza obrona i skuteczność rzutów z gry pozwoliła na zbudowanie znaczącej przewagi. Druga połowa to kontrola wyniku przez KS Play Basket Kraszewice i wysokie zwycięstwo.

KS PLAY BASKET KRASZEWICE – KS KOTTRANS RADOM 35:37

Młodzi rywale z Radomia postawili bardzo mocny opór. Mecz był bardzo wyrównany, żadna z ekip nie potrafiła zbudować większej przewagi niż 6 pkt. Mocno zastanawiająca była liczba rzutów osobistych oddana przez KS Kottrans Radom (zdobyli prawie połowę punktów z rzutów wolnych). Mimo przeciwności losu mieliśmy ostatnie posiadanie w meczu i 12 sekund do końca na rozegranie akcji. Niestety po dobrze rozegranej zespołowej akcji piłka nie znalazła drogi do kosza.

PÓŁFINAŁ

KS PLAY BASKET KRASZEWICE – ROSA RADOM 47:36

Wychodząc z II miejsca w grupie Play Baskety trafiają na zwycięzcę grupy A czyli Rosę Radom. Faworyzowani Radomianie szybko wyszli na prowadzanie 15:5. Jednak z biegiem gry to my lepiej wyglądamy kondycyjnie i odrabiamy wszystkie straty. W drugiej połowie nie zwalniamy tempa powiększając przewagę momentami do 16 punktów. Ostatecznie wygrywamy zdecydowanie 11 punktami i meldujemy się w finale.

FINAŁ

KS PLAY BASKET KRASZEWICE – KS KOTTRANS RADOM 77:37

W starciu finałowym, niesieni adrenaliną z półfinału, zawodnicy kraszewickiej drużyny nie dali najmniejszych szans rywalom. Pierwsza połowa meczu jeszcze dość wyrównana, z kolei w drugiej odsłonie to zespół z Kraszewic nie pozostawił złudzeń kto zostanie Mistrzem Polski Amatorów. Wygrana druga połowa 45:13! to po prostu wyżyny koszykarskie KS Play Basket Kraszewice.

IMG_20180915_193838jpg

Kraszewicki team wystąpił w składzie: Roland Grabowski, Bartosz Perz, Dominik Brandt, Jacek Smarsz, Maciej Dziwiński, Andrzej Sip, Adrian Kruszakin.

Najbardziej wartościowym zawodnikiem (MVP) ligi został Bartosz Perz.

IMG_20180915_194051jpg

Królem strzelców został Roland Grabowski, zdobywając podczas turnieju finałowego 100 punktów w 4 meczach.