KS Play Basket Kraszewice zwycięsko w turnieju finałowym U12!

KS PLAY BASKET KRASZEWICE – UKS BATORY OSTRÓW WLKP. 22:13

Początek meczu nie zapowiadał niczego dobrego. Mimo lepszej organizacji gry niż przeciwniczki wynik brzmiał 0:9 po pierwszej kwarcie. Po prostu piłka nie wpadała do kosza mimo dogodnych sytuacji rzutowych. Druga kwarta nieco lepsza. Nawiązaliśmy walkę i wynik w połowie meczu to już tylko 13:7 dla rywalek. Prawdziwy koncert nasze team zagrał w drugiej połowie, szczególnie w obronie. Szczelna defensywa po naszej stronie sprawiła, że ostrowska drużyna nie zdobyła ani jednego punktu po zmianie stron. Ofensywnie wreszcie otworzyły się nasze zawodniczki. Szczególny prym wiodła Weronika Cegiełka, która zdobyła 10 punktów.

Punkty dla KS Play Basket Kraszewice: Cegiełka W. 10, Kleinert 6, Cegiełka L. 4, Szlachta 2, Idzikowska, Zalewska, Wosiek, Szczepankiewicz, Kowalska, Krzewińska

KS PLAY BASKET KRASZEWICE – OKSiR WITKOWO 40:24

Tutaj przebieg meczu był odwrotny. Początek i cała pierwsza połowa meczu bardzo mocna w naszym wykonaniu. Skuteczność rzutowa na wysokim poziomie sprawiła, że po dwóch kwartach prowadzimy 31:10. We wjazdach podkoszowych brylowała przede wszystkim Luiza Cegiełka – zdobywczyni 20 punktów. Druga połowa to nieco słabsza postawa zawodniczek z Kraszewic i Sobiesęków. Wysoka przewaga wprowadziła zbytnie rozluźnienie w naszych szeregach. Mimo to spokojnie kontrolujemy przebieg spotkania i wygrywamy zdecydowanie 16 punktami.

Punkty dla KS Play Basket Kraszewice: Cegiełka L. 20, Cegiełka W. 11, Kleinert 5, Krzewińska 4, Idzikowska, Zalewska, Szczepankiewicz, Wosiek, Szlachta, Kowalska

Klasyfikacja końcowa Wielkopolskiej Ligi Minikoszykówki Dziewcząt U12 (rocznik 2005):

VIII miejsce – KS Play Basket Kraszewice

IX miejsce – UKS Batory Ostrów Wlkp.

X miejsce – OKSiR Witkowo

W tegorocznej lidze U12 wzięły udział 24 zespoły z całego województwa wielkopolskiego. Dla naszego zespołu był to debiut w rozgrywkach ligowych. VIII miejsce w województwie to spory sukces naszych podopiecznych, który bardzo cieszy i motywuje do dalszego rozwoju i ciężkiej pracy. Skład naszego zespołu to uczennice Szkoły Podstawowej w Kraszewicach oraz Szkoły Podstawowej w Sobiesękach: Weronika Cegiełka, Luiza Cegiełka, Natalia Kleinert, Oliwia Zalewska, Maria Szlachta, Roksana Krzewińska, Wiktoria Karkoszka, Laura Idzikowska, Joanna Szuleta, Oliwia Wosiek, Agnieszka Stradomska, Kinga Kowalska, Justyna Dymarczyk, Malwina Szczepankiewicz, Małgorzata Szalenie.