KS PLAY BASKET NIE POZOSTAWIA ZŁUDZEŃ W OPOLU

Ostatnia sobota koszykarsko z pewnością należała do naszych zawodników. KS Play Basket Kraszewice w składzie Adrian Kruszakin, Tomasz Karkoszka, Bartosz Perz i Wojciech Pawłowski nie dali szans tego dnia innym drużynom podczas turnieju Streetball Challenge Opole. Do turnieju zgłosiło się 20 drużyn, a turniej streetball został wznowiony właśnie po 20 latach przerwy. Na początek wygrywamy 13:5 z zespołem Szymsowe Sosny Opole. W drugim meczu nasz team zmierzył się z bardzo dobrą ekipą Sneakerhead.pl Opole. Obawialiśmy się zaciętego pojedynku jednak już od samego początku przejęliśmy kontrolę w tym meczu. Po kilku minutach prowadziliśmy 16:3 po niesamowitym "deszczu trójek" w naszym wykonaniu. Szczególną skutecznością w tym meczu mógł pochwalić się Tomasz Karkoszka, który trafił 4 razy za 2 pkt z rzędu. Bardzo wysoka skuteczność naszych rzutów z dystansu oraz nieustępliwa obrona dały efekty w postaci łatwej wygranej 19:11. Ostatni mecz grupowy to starcie z Cztery20 Opole. Tutaj także rywale nie mieli nic do powiedzenia. Mocna obrona w naszym wykonaniu daje nam zwycięstwo 14:4. Z kompletem zwycięstw wychodzimy z grupy z I miejsca. W ćwierćfinale trafiamy na Team Kluczbork. Po początkowym przestoju wchodzimy na właściwe obroty. Zwycięstwo 12:5 daje nam półfinał. Tutaj spotykamy się z La Bomba Otmuchów w składzie z II-ligowymi zawodnikami. Jednak nasze chłopaki nic z tego sobie nie robią. Ponownie nasza obrona miażdży rywali, tym razem 9:3. W finale również nie mamy sobie równych. Po wyrównanym początku Bartosz Perz trafia 3 rzuty z dystansu z rzędu, dzięki czemu mecz zostaje ustawiony pod nasze dyktando. Ostatecznie wygrywamy 18:10 nie pozostawiając złudzeń kto tego dnia jest najlepszy w opolskim turnieju Streetball Challenge.

Jednak to nie koniec naszych sukcesów tego dnia. Oprócz samych zmagań meczowych rozegrane zostały także konkursy indywidualne. Nowością był konkurs Columbex Shots from Downtown, którego zwycięzcą został Adrian Kuszakin (pierwszy raz w Polsce – rzut zza połowy boiska, a dokładnie z wysokości linii za trzy punkty po drugiej stronie boiska). Nie wiele zabrakło by Adrian Kruszakin wygrał również konkurs rzutów za 3 pkt - Profi Sport 3pts Shootout. W finale zajął II miejsce ustępując tylko Pawłowi Szwonderowi. Podsumowując bardzo dziękujemy Maćkowi Jasińskiemu za organizację fajnego eventu koszykarskiego. Liczymy na kolejne turnieje w Opolu, na które zamierzmy się wybrać i wygrać :)