LIGOWE POSTĘPY MŁODZICZEK MŁODSZYCH

W ostatnim czasie zawodniczki KS Play Basket Kraszewice rozegrały 3 mecze ligowe w ramach Wielkopolskiej Ligi Młodziczki Młodszej. Zapraszam na podsumowanie tych zmagań.

KS PLAY BASKET KRASZEWICE – MKS TĘCZA LESZNO 40:74

Przypomnijmy, zespół z Leszna to zeszłoroczne Mistrzyni Polski szkół podstawowych w kategorii dziewcząt. Pierwszy mecz z tym silnym zespołem przegraliśmy różnicą 41 punktów. Teraz liczyliśmy na mniejszą różnicę. Zadanie udało się zrealizować mimo braku kilku podstawowych zawodniczek (choroby). Po pierwszej połowie meczu różnica między zespołami nie była aż tak wyraźna, Leszno prowadziło tylko 12 punktami. Niestety w drugiej połowie słabszy atak nie pozwolił na wyrównaną walkę z bardziej utytułowanym rywalem. Mimo wysokiej przegranej nasza gra nie wyglądała całkiem źle. Jedynie w drugiej połowie zabrakło sił na coś więcej.

Punkty:

Szuleta Dominika 14, Kobza Marta 12, Warszawska Kaja 6, Betka Katarzyna 4, Kowalczyk Bernadetta 2, Kleinert Natalia 2

KS PLAY BASKET KRASZEWICE – UKS OLIMPIJCZYK I OSTRÓW WLKP. 26:70

Na trudnym wąskim boisku w SP nr 1 w Ostrowie Wlkp. nie udało się stworzyć wyrównanego widowiska. Wiedzieliśmy, że to będzie bardzo trudny mecz z najsilniejszą drużyną w naszej grupie. Mimo to, chcieliśmy pokazać się z jak najlepszej strony. Bardziej doświadczone koszykarki z Ostrowa Wlkp. pokazały, że są na razie na wyższym poziomie koszykarskiego rzemiosła. Na pewno plusem jest mniejsza strata do przeciwniczek w porównaniu do pierwszego meczu. Jednak zabrakło wsparcia dla Dominiki Szulety w ataku. Tylko Dominika zanotowała dwucyfrowy wynik punktowy. Jeśli chcemy powalczyć z tak silnymi drużynami musi być większe wsparcie od innych zawodniczek w zdobywaniu punktów.

Punkty:

Szuleta Dominika 12, Cegiełka Luiza 4, Cegiełka Weronika 4, Kobza Marta 3, Betka Katarzyna 2, Chowańska Zuzanna 1, Idzikowska Laura, Kleinert Natalia, Warszawska Kaja, Kowalczyk Bernadetta, Kałuża Oliwia, Krzewińska Roksana, Zalewska Oliwia

KS PLAY BASKET KRASZEWICE – UKS OLIMPIJCZYK II OSTRÓW WLKP. 63:27

Po dwóch niepowodzeniach przyszedł czas na poprawę humorów. Poprzednie starcie między tymi ekipami zakończyło się naszym 11 punktowym zwycięstwem. Teraz liczyliśmy przynajmniej na podobny wynik. Mecz zaczynamy od prowadzenia 10:0, w połowie drugiej kwarty prowadzimy już 28:4 i pewnie kontrolujemy przebieg zdarzeń na parkiecie. Trzecią odsłonę zaczynamy od 9 punktów zdobytych z rzędu. Momentami nasza przewaga sięgała ponad 40 punktów. Ostatecznie wygrywamy zdecydowanie 63:27.