LIGOWE ZMAGANIA U-12 I U-13 - WYNIKI, RELACJE

LIGOWE ZMAGANIA U-12 I U-13 - WYNIKI, RELACJE

WIELKOPOLSKA LIGA MŁODZICZKI MŁODSZEJ U-13

KS PLAY BASKET KRASZEWICE – MKS „TĘCZA” LESZNO 37:78

W kategorii U-13 przyszło nam grać w bardzo mocnej grupowej obsadzie. Zespół z Leszna to zeszłoroczne mistrzynie Polski szkół podstawowych w kategorii dziewcząt. Byliśmy przygotowani na bardzo trudną przeprawę, nie inaczej było. Mimo sporej różnicy w wyniku nasza gra wyglądała lepiej niż w meczu z Rawiczem. Dziewczęta grały odważniej i bardziej zespołowo. Przez długi czas w meczu utrzymywała się kilkunastopunktowa przewaga Leszna. Dopiero w ostatniej odsłonie meczu rywalki odjechały nam znacząco. Mimo wysokiej przegranej wiele elementów udało się poprawić i widać postęp u naszych zawodniczek z meczu na mecz.

Punkty: Kobza 16, Szuleta 11, Cegiełka L. 5, Betka 2, Cegiełka W. 1, Kleinert 1, Warszawska 1

KS PLAY BAKSET KRASZEWICE – UKS „OLIMPIJCZYK” I OSTRÓW WLKP. 30:82

Kolejny mecz z bardzo wymagającym przeciwnikiem jakim jest drużyna z Ostrowa Wlkp. pokazał, że do najlepszych ekip w kraju jeszcze trochę nam brakuje. Przypomnijmy, że UKS Olimpijczyk to zdobywca m.in. III miejsca w Polsce w kategorii dziewcząt szkół podstawowych sprzed 2 lat. Dla naszej drużyny składającej się po połowie z zawodniczek klas piątych i szóstych była to nie lada przeprawa. Mimo ewidentnej przewagi rywalek nasze dziewczęta dały z siebie wszystko pozostawiając pot i serca na parkiecie. Jesteśmy przekonani, że rywalizacja z tak dobrymi drużynami tylko pozytywnie wpłynie na nasz poziom gry i rozwój zarówno drużyny, jak i poszczególnych zawodniczek indywidualnie.

Punkty: Kobza 11, Szuleta 7, Betka 4, Warszawska 4, Cegiełka W. 4, Kleinert 2

 

WIELKOPOLSKA LIGA MINIKOSZYKÓWKI DZIEWCZĄT U-12

Wczorajsze mecze ligowe w formie turnieju rozgrywanego w Kraszewicach przyniosły komplet zwycięstw dla KS Play Basket.

KS PLAY BASKET KRASZEWICE – UKS „PIĄTKA” OSTRÓW WLKP. 50:8

Przystępując do meczu nie znaliśmy siły drużyny przeciwnej. Jednak po kilku akcjach było wiadomo kto zdominuje to spotkanie.  Pierwsza kwarta kończy się wynikiem 13:0 dla Kraszewic. W połowie mecze prowadzimy już 28:2. Coraz lepsza z meczu na mecz obrona naszych podopiecznych nie pozwala rywalkom na stworzenie sytuacji rzutowych. Dobrze zorganizowana gra po naszej stronie sprawia, że wygrywamy ten mecze bardzo wysoko, mimo wielu przestrzelonych rzutów spod samego kosza.

Punkty: Cegiełka W. 25, Cegiełka L. 8, Szlachta 4, Krzewińska 4, Kleinert 4, Stradomska 2, Karkoszka 2,  Idzikowska 1

KS PLAY BASKET KRASZEWICE – UKS „DZIEWIĄTKA” OSTRÓW WLKP. 50:27

Poprzednie starcie z tą drużyną na wyjeździe wygraliśmy 37:26. Teraz też liczyliśmy na wygraną, tym bardziej, że mecz rozgrywany był w Kraszewicach. Początek spotkania to dobrze rozgrywane stałe fragmenty i szybkie prowadzenie 10:0. Niestety wówczas nasze zawodniczki zablokowały się w ataku, a i obrona pozostawiała wiele do życzenia. Rywalki zbliżyły się na wynik 12:11. Od tego momentu powoli nasze zawodniczki zaczęły budować przewagę. Momentami kosz zdawał sie być zaczarowany, dopiero w drugiej połowie nasz team zaczął trafiać seryjnie. Poprawa w obronie też była zauważalna. Ostatecznie wygrywamy zdecydowanie ponad 20 punktami.

Punkty: Cegiełka W. 17, Kleinert 15, Cegiełka L. 6, Idzikowska 4, Krzewińska 4, Szlachta 2, Karkoszka 2

 wyniki_1.png

wyniki.png