MUKS ZA MOCNY NA PLAY BASKEt

U-15: KS PLAY BASKET KRASZEWICE – MUKS POZNAŃ 41:86

Wysoką poprzeczkę postawiły wice mistrzynie Polski z zeszłego sezonu naszym kadetkom B. Co prawda początek spotkanie nie zapowiadał niczego złego. Zaczęliśmy mecz od wyniku 6:2 i na tle rywalek wyglądaliśmy naprawdę dobrze. Niestety od stanu 10:8 dla MUKSU nasza gra w ataku się załamała. Przez kolejne 8 minut zdobywamy tylko 2 punkty tracąc aż 21. Dalsza część drugiej kwarty nie przyniosła większych zmian. Mnóstwo niedokładnych podań, i co za tym szło strat, nie pozwoliło na nawiązanie wyrównanej walki. Trzecia kwarta to również kontynuacja braku zastawienia w obronie. Nawet jeśli dobrze wybroniliśmy akcje nie pamiętaliśmy o zastawieniach przez co przeciwniczki wykorzystywały łatwo drugie szanse przy rzutach. Ostatnia kwarta nie zmienia sytuacji na parkiecie, dajemy rzucić poznaniankom aż 26 punktów. Na osłodę pozostał nam 3 punktowy buzzer beater równo z końcową syreną w wykonaniu Zuzi Chowańskiej. Najlepiej tego dnia punktowała Natalia Kleinert, która niestety nie znalazła większego wsparcia punktowego w koleżankach. Mimo wielu dobrych sytuacji rzutowych nie potrafiliśmy znaleźć właściwej drogi do kosza. Liczymy, że gorsza dyspozycja rzutowa drużyny to pojedynczy wypadek przy pracy i za tydzień w Koninie będzie znacznie lepiej.

Punkty: Kleinert Natalia 19 pkt, Kobza Marta 10 pkt, Szuleta Dominika 9 pkt, Chowańska Zuzanna 3 pkt, Karkoszka Wiktoria, Gabryś Zuzanna, Betka Katarzyna, Kowalczyk Bernadetta, Cegiełka Weronika