NOWY SEZON, NOWY TEAM, DUŻE OCZEKIWANIA – OSTRÓW BASKET LIGA 2016/2017

Zespół seniorski naszego Klubu w tym  sezonie dokonał sporych zmian jeśli chodzi o skład. W związku z brakami kadrowymi (które były widoczne w zeszłym sezonie) podjęliśmy decyzję o współpracy z zawodnikami MTTS Złoczew. Fuzja naszych zespołów to odpowiedź na problemy kadrowe obu zespołów. W sezonie 2016/2017 będziemy występować pod nazwą MTTS Play Basket Kraszewice/Złoczew.  Kolejnym dużym wzmocnieniem naszego teamu jest osoba Bartka Perza, który już w poprzednim sezonie grywał z nami w Lidze Turniejowej w Mokrsku. Szeroka i doświadczona tegoroczna kadra ma spore ambicje i oczekiwania względem nowego sezonu. Do tej pory zespół MTTS Play Basket rozegrał 2 ligowe mecze. Zapraszam na relacje z tych spotkań.

MTTS PLAY BASKET – BASKET KROTOSZYN 44:54

Zeszłotygodniowe starcie z mistrzami OBL z poprzedniego sezonu zapowiadało się bardzo emocjonująco. W naszych szeregach brakowało co prawda kilku zawodników, ale i tak kadrowo byliśmy mocni. Niestety początek meczu to problemy w obronie i brak skuteczności w ataku. Rywale skrzętnie to wykorzystali wychodząc w pierwszej kwarcie na prowadzenie 22:6. Widoczny brak zgrania oraz nieporozumienia w defensywie zaczęliśmy minimalizować w drugiej odsłonie. Lepsza postawa na własnej połowie oraz rozważniejsza gra w ataku spowodowały, że zaczęliśmy zmniejszać straty do rywala. Kolejne minuty to coraz lepsza gra z naszej strony. Co prawda w połowie III kwarty mieliśmy mały przestój, przeciwnik osiągnął nawet 18 pkt przewagi, jednak potrafiliśmy w kolejnej części odrobić nieco straty. W IV kwarcie coraz lepsza obrona po naszej stronie pozwala zminimalizować straty do 10 punktów. To wszystko na co było nas stać tego dnia. Mimo słabej skuteczności w strefie podkoszowej, braku zgrania wynik meczu nie jest zły. Jeśli poprawimy powyższe elementy oraz wystąpimy w pełnym składzie zespół z Krotoszyna jest w naszym zasięgu.

Punkty:

Perz 15 pkt, Kruszakin 8 pkt, Sobieraj 7 pkt, Muzal M. 5 pkt, Radwański 3 pkt, Słaby M. 3 pkt, Pacholski 3 pkt

MTTS PLAY BASKET – SZERSZONY WYSOCKO WIELKIE 60:43

W tym meczu do składu dołączył Tomasz Karkoszka, którego ewidentnie brakowało w poprzednim spotkaniu.  Od samego początku meczu chcieliśmy narzucić rywalom swoje warunki. Lepsza obrona oraz selekcja rzutowa niż w poprzednim meczu pozwoliły narzucić Szerszonom nasz styl gry. Z minuty na minutę sukcesywnie powiększaliśmy przewagę aż do 19 punktów na koniec III odsłony. W IV kwarcie 8 punktów z rzędu Roberta Grabca spowodowało małą konsternację w naszych szeregach. Jednak szybka odpowiedź z naszej strony przekonała ostatecznie wszystkich, że tego dnia to nasz team był zdecydowanie lepszy.