OBL: OKAZAŁE ZWYCIĘSTWO NAD OCTAGON ULICZNASTREFA.PL OSTRÓW WLKP.

KS PLAY BASKET KRASZEWICE – OCTAGON ULICZNASTREFA.PL OSTRÓW WLKP. 64:41

W 9. kolejce Ostrów Basket Ligi podejmowaliśmy zespół Octagon ulicznastrefa.pl Ostrów Wlkp. Po wcześniejszych wynikach tej drużyny można by się spodziewać łatwego meczu. Jednak należy pamiętać, że w składzie tego teamu jest kilku solidnych zawodników i w lidze nie ma „chłopców do bicia”.  My natomiast po raz kolejny nie mogliśmy skorzystać ze wszystkich kluczowych zawodników. Jeszcze rano tego dnia było nas 5 gotowych do gry, jednak potrzeba wsparcia drużyny sprawiła, że niektórzy zagrali mimo urazów lub innych przeciwności.  Mecz zaczynamy od solidnego uderzenia. Szybko budujemy przewagę i po pierwszych 8 minutach prowadzimy 18:5. Druga kwarta też nieźle. Ta część wygrana 13:7 powoduje, że w połowie meczu prowadzimy już 18 punktami. Trzecia kwarta to lekki przestój z naszej strony. W tym czasie rywale schodzą na 10 punktów różnicy. Jednak bardzo szybko odpowiadamy i utrzymujemy kontrolę nad meczem. Ostatnia część to formalność dzięki czemu wygrywamy zdecydowanie 23 punktami. Trzeba dodać, że tego dnia nie graliśmy jakoś oszałamiająco, mimo to potrafiliśmy spokojnie narzucić swoje warunki gry. Dobre zawody rozegrał Krzysztof Pietras. Jego 15 pkt, 14 zb, 24 eval oraz 70% z gry robią wrażanie. Udany debiut w naszych szeregach, w dodatku po kontuzji, zaliczył Mateusz Suski zdobywca 3 pkt, 1 as, 1 przech w 10 minut. Kolejny debiutant to 16-letni Norbert Kowalski. W ciągu zaledwie 6 minut Norbert zaliczył 3 pkt, 3 zb, 1 przech. Ciekawostką jest, że tego dnia każdy z naszych zawodników zdobywał punkty. Z kolei już jutro czeka nas mecz na szczycie z Szerszonami Wysocko Wielkie. Będzie to z pewnością hit kolejki, gdyż obie drużyny mają tylko po 1 porażce. Tak więc, zwycięzca tego meczu będzie liderem ligi. Dotychczasowym liderem ligi jest KS Play Basket z bilansem meczowym 8-1. Z pewnością będziemy chcieli przedłużyć liderowanie, więc damy z siebie wszystko.