OBL: SENIORZY ZACZYNAJĄ LIGĘ OD MOCNEGO UDERZENIA

KS PLAY BASKET KRASZEWICE – CAPRESE OSTRÓW WLKP. 66:42

W ostatni piątek nasi seniorzy rozpoczęli rywalizację w Ostrów Basket Lidze. W tegorocznej edycji ligi wystartowało 13 drużyn. Wszyscy rywalizują w jednej grupie bez rewanżów. Następnie faza play off, do której awansuje 8 najlepszych ekip. Pierwszy mecz nasza drużyna rozegrała z solidną drużyną Caprese Ostrów Wlkp. Zapowiadał się wyrównany pojedynek. Pierwsza kwarta taka właśnie była. Graliśmy kosza za kosz z lekką przewagą dla nas (20:16). Druga odsłona to coraz lepsza obrona po naszej stronie. W tej części pozwalamy rywalom zdobyć tylko 6 punktów. Cały czas kontrolujemy przebieg wydarzeń na parkiecie. Nasza przewaga oscyluje wokół 10 punktów. Niesamowity ciąg na kosz prezentuje Bartosz Perz (zdobywca 25 pkt). Dobrą robotę na deskach wykonują Tomasz Karkoszka, Wojciech Biegański i Adrian Kruszakin. Reszta teamu też dokłada swoje. W trzeciej kwarcie mamy mały przestój. Statyczność i brak pomysłów w ataku oraz słaby powrót do obrony powoduje, że rywale zdobywają 7 punktów z rzędu. Taki obrót spraw jest na szczęście tylko chwilowy. Ostatnia część to już popis drużyny w Kraszewic. Tą część wygrywamy 19:6 a cały mecz różnicą 24 punktów. Taki wynik to świetny prognostyk na kolejne mecze. Była zespołowość, dobra praca w obronie i „chemia” w teamie. Jest oczywiście jeszcze parę rzeczy do poprawienia, ale ogólnie możemy zaliczyć ten mecz do udanego występu. Dodatkowym akcentem tego spotkania było uhonorowanie naszego byłego zawodnika śp. Wojtka Gierosza. Jego pamięć została uczczona minutą ciszy przed meczem, a zawodnicy KS Play Basket zagrali w czarnych opaskach.