OBL: ZWYCIĘSTWO 1 PKT Z MŁODYMI GNIEWNYMI

KS PLAY BASKET KRASZEWICE – UKS KASPROWICZANKA OSTRÓW WLKP. 65:64

-> wymęczone, ale zwycięstwo

-> super początek, przestój i pościg z happy endem

-> Karkosz i Piciak prowadzą Play Baskety do wygranej dającej III miejsce po rundzie zasadniczej

To, że mecz z młodą ekipą UKS Kasprowiczanka Ostrów Wlkp. nie będzie łatwy można było przewidzieć. Nie mniej jednak początek spotkania nie zapowiadał niczego złego. Zaczęliśmy mecz wynikiem 13:0 i wydawało się, że to my będziemy nadawać tempo w tym starciu. Nic bardziej mylnego. Jeszcze w tej samej kwarcie Kaspro odrobiło prawie wszystkie straty. Aż do czwartej kwarty nie radziliśmy sobie z licznymi celnymi rzutami za 3 pkt rywali. Po przejściu na obronę „każdy swego” wreszcie udało się nam zatrzymać młodych gniewnych. Na starcie ostatniej kwarty przegrywaliśmy jeszcze 12 punktami, jednak doświadczenie i coraz lepsza obrona dały o sobie znać dzięki czemu wychodzimy z tej batalii zwycięsko. Dobre zawody rozegrał Tomasz Karkoszka – 21 pkt, 7 zb, 5 as, 20 eval oraz Piotr Pacholski, który w ciągu 13 minut zaliczył 11 pkt, 3 zb, 12 eval. W tym meczu na pewno rządziliśmy na „desce” wygrywając zbiórki 42:24. Wiele do życzenia pozostawia za to nasza skuteczność rzutów z gry – 38% to stanowczo poniżej naszych możliwości. Ta wygrana daje nam III miejsce po rundzie zasadniczej na 13 zespołów w lidze. Tym samym w play off trafiamy na zespół nr 6 czyli Game Zone Ostrów Wlkp. W tym sezonie wygraliśmy z nimi 53:48, jednak trzeba pamiętać, że jest team nieobliczalny i potrafi wygrać z każdym. My zrobimy wszystko by w ćwierćfinałowym dwumeczu być lepsi od nich.