OLKA OPOLE BRONI TYTUŁU W X EDYCJI TURNIEJU KOSZYKÓWKI O PUCHAR WÓJTA GMINY KRASZEWICE

X edycja turnieju koszykówki w Kraszewicach to po raz kolejny niesamowite święto koszykarskie dla drużyn z okolic i nie tylko. W tegorocznych rozgrywkach wzięło udział 6 drużyn z takich lokalizacji jak: Opole, Ostrów Wlkp., Złoczew, Wysocko Wielkie oraz oczywiście Kraszewice. Sam turniej zgromadził nie tylko zawodników seniorskich, ale również sporą rzeszę kibiców oraz zawodników i zawodniczek młodzieżowych. Konkursy indywidualne to momenty, w których mógł swoich sił spróbować każdy bez względu na umiejętności, wiek czy płeć. Drużyny zostały podzielone na 2 grupy, w których rywalizowały systemem „każdy z każdym”. Następnie dwie najlepsze ekipy z każdej grupy grały półfinały, z kolei drużyny z trzecich miejsc stoczyły bój o miejsce V. W grupie A dominowała ekipa Szerszonów Wysocko Wielkie, która najpierw rozprawiła się z reprezentacją opolskiej ligi koszykówki 31:27, by później bez problemów pokonać Czetery20 Opole aż 40:12. OLKA Opole po wielkich męczarniach wygrywa z Cztery20 Opole 23:15 i wychodzi z grupy z II miejsca. W grupie B po zaciętym pojedynku MTTS Złoczew zwycięża gospodarzy 31:25 przegrywając jeszcze w połowie drugiej połowy 6 punktami. W kolejnym starciu Złoczewianie ponownie wygrywają, tym razem z Los Kabinos Ostrów Wlkp. 36:29 tym samym zajmują I miejsce w grupie. Gospodarze po minimalnej przegranej w pierwszym starciu pokazują się z lepszej strony w meczu z Los Kabinos. Bez większych problemów wygrywają 35:22.

Mecz o V miejsce

To pojedynek Los Kabinos Ostrów Wlkp. z Cztery20 Opole. Tutaj dużo pewniejsza gra stałych bywalców turniejów w Kraszewicach daje się we znaki debiutantom. Los Kabinos pewnie pokonują opolski team 31:19.

Półfinał I

Ten mecz nie zapowiadał niczego dobrego dla KS Play Basket Kraszewice już od samego początku. Brak skuteczności skrzętnie wykorzystywały Szerszony, które szybko zbudowały przewagę i ją powiększały. Na początku drugiej połowy straty gospodarzy wynosiły kilkanaście punktów. Jednak w błędzie był ten kto spisał KS Play Basket na straty. Niejednokrotnie zespół z Kraszewic udowadniał, że potrafi odrabiać znaczące straty. W tym meczu udało się je zmniejszyć do 6 punktów, na więcej zbrakło czasu i skuteczności.

Półfinał II

Obrońcy tytułu, czyli OLKA Opole wygrywa ten mecz, mimo że team ze Złoczewa odrobił sporo strat w drugiej połowie. Końcówka jednak należała do Opola prowadzonego tego dnia przez bardzo dobrze dysponowanego Roberta Grabowskiego.

Mecz o III miejsce

KS Play Basket bardzo chcieli zrehabilitować się za porażkę w grupie zespołowi ze Złoczewa. Tutaj również rywale odjechali szybko na ponad 10 punktów. Ponownie gonitwa i odrabianie strat. Udało się nawet zremisować w ostatniej minucie (28:28). Jednak ostatnia akcja nie przynosi punktów i MTTS Złoczew wygrywa 30:28.

Mecz o I miejsce

Nadzwyczaj łatwo OLKA Opole poradzili sobie z Szerszonami Wysocko Wielkie w finałowej potyczce. Chyba zabrakło sił i dłuższej ławki rezerwowych Szerszonom. Za to reprezentacja Opolskiej Ligi Koszykówki weszła na najwyższe obroty i kontrolowała mecz od początku do końca wygrywając 37:30.

VI miejsce - Cztery20 Opole

Konkurs Skills Challenge (indywidualnie) - Mikołaj Michalak (Los Kabinos Ostrów Wlkp.)

DSC02445-001JPG

W konkursie wzięło udział 16 zawodników, którzy startowali parami w systemie pucharowym. Ciekawostką jest pokonanie 2 rywali i udział w półfinale Nikodema Kędzi (14 lat). Ostatecznie wszystkich przeciwników pokonał tego dnia Mikołaj Michalak z Los Kabinos Ostrów Wlkp.

Konkurs Skills Challenge (drużynowo) - Dawid Dawid Sobieraj i Bartosz Perz (KS Play Basket Kraszewice)

DSC02478JPG

W klasyfikacji drużynowej najlepsze czasy wykręcili Dawid Sobieraj (14,21 sek, najlepszy wynik tego dnia) oraz Bartek Perz (16,30 sek) z KS Play Basket Kraszewice.

Konkurs Rzutów za 3 pkt - Adrian Kruszakin (KS Play Basket Kraszewice)

W tej konkurencji również wystartowało 16 zawodników, którzy parami oddawali rzuty za 3 pkt w ciągu 30 sekund. W tym gronie równych sobie nie miał Adrian Kruszakin, który w derbowym finale pokonał Tomka Karkoszkę 10:6. Z kolei najlepszy pojedynczy wynik wykręcił Robert Grabowski z OLKA Opole (12 „trójek” w 30 sekund).

Pościgowy Konkurs Rzutów Osobistych - Tomasz Karkoszka (KS Play Basket Kraszewice)

DSC02474-001JPG

Ponad 30 uczestników zgromadził powyższy konkurs. Tutaj najskuteczniej trafiał i najlepiej radził sobie z presją rywali Tomasz Karkoszka z KS Play Basket Kraszewice.

Konkurs Big Shot - Tomek Bojar (OLKA - Opolska liga koszykówki)

Konkurs, który zawsze gromadzi największą liczbę uczestników. Tego dnia również ok. 40 osób przystąpiło do rywalizacji. Jednak już jako pierwszy rzucający Tomasz Bojar trafił czyściutko z połowy boiska deklasując tym samym rywali. Był to z pewnością najkrótszy konkurs, którego szybkościowo nie da się pobić. Można jedynie wyrównać ten rekord.

MVP Turnieju - Robert Grabowski (OLKA - Opolska liga koszykówki)

DSC02479-001JPG

Przy wyborze tegorocznego MVP nie było większego problemu, mimo zespołowej koszykówki zaprezentowanej przez OLKA Opole. Tradycyjnie MVP to najlepszy zawodnik drużyny zwycięskiej. Tym razem tego zaszczytu dostąpił Robert Grabowski zdobywca 40 pkt w całym turnieju.

Podsumowując trzeba przyznać, że udało się po raz 10. stworzyć niesamowite widowisko koszykarskie w Kraszewicach. Poziom drużyn był jednym z najwyższych w historii rozgrywek. Konkursy cieszyły się niesamowitą popularnością nie tylko wśród zawodników, ale także wśród kibiców i młodzieży. Serdeczne podziękowania za patronat nad wydarzeniem należą się panu Pawłowi Koprowskiemu Wójtowi Gminy Kraszewice. Organizatorzy dziękują również sponsorom bez, których turniej nie byłby taki sam.