PAULINA KOSMALA ODKRYCIEM SPORTOWYM ROKU - II GALA SPORTU GMINY KRASZEWICE

PAULINA KOSMALA ODKRYCIEM SPORTOWYM ROKU - II GALA SPORTU GMINY KRASZEWICE

Wczoraj w środę odbyła się II Gala Sportu Gminy Kraszewice. Wśród wyróżnionych znalazły się nasze zawodniczki i działacze. Sportowym odkryciem roku 2020 została wybrana Paulina Kosmala (wspólnie z Patrykiem Palatem). Paulina w ostatnim roku stała się kluczową zawodniczką w zespole kadetek. Zawodniczka uzdolniona zarówno w ataku, jak i w obronie. Progres jaki Paulina poczyniła przez ostatni rok jest świetnym przykładem, że ciężka i systematyczna praca zawsze przynosi efekty.

Trenerami roku 2020 zostali wybrani ex aeuqo: Adrian Kruszakin i Dawid Sobieraj. Dawid jest nominalnie trenerem lekkoatletyki, jednak warto dodać, że jest także wice prezesem KS Play Basket Kraszewice. Kacper Jastrzębski (podopieczny trenera Dawida) został wybrany sportowcem roku (młodzieżowy Halowy Mistrz Polski w 7-boju). Największe sukcesy trenerskie Adriana Kruszakina w roku 2020:
- III miejsce w Finale Województwa w koszykówce 3x3 U17K
- IV miejsce Półfinale MMP w koszykówce 3x3 U17K
- Mistrzostwo Wielkopolski koszykówce 3x3 LZS mężczyzn
- Wice Mistrzostwo Wielkopolski w koszykówce 3x3 LZS kobiet
- Mistrzostwo Polski w koszykówce 3x3 LZS mężczyzn

Dodatkowe wyróżnienia z naszego klubu otrzymały Dominika Szuleta i Martyna Jastrzębska. Dominika to nie tylko zawodniczka, to także zapalona działaczka, sędzia koszykówki i prawie trenerka koszykówki Z kolei Martyna to koszykarka, która poczyniła wspólnie z Pauliną największe postępy w naszym klubie. Jeszcze roku temu Martyna nie trenowała koszykówki, dziś jest czołową postacią zespołu kadetek i wciąż się rozwija. Wszystkie wyróżnione zawodniczki mogą pochwalić się wzorową etyką pracy na treningach i meczach. Stanowią wzór do naśladowania dla młodszych koszykarek. Zawsze można było na nie liczyć. Takich sportowców nam trzeba.

Cieszymy się także, że wydarzeniem sportowym roku 2020 została wybrana nasza Kraszewicka Basket Skills Liga. Liga oparta o system IMOPEKSIS i umiejętności (a nie wyniki) gromadzi prawie 200 uczestników już drugi rok z rzędu. Z pewnością będziemy kontynuować działania, które się sprawdzają i dają odczucia postępu uczestnikom.

Honorowym gościem gali był Szymon Ziółkowski, który m.in. pięciokrotnie brał udział w Igrzyskach Olimpijskich (1996 r. Atlanta. 2000 Sydney, 2004 Ateny, 2008 Pekin i 2012 Londyn). Szymon Ziółkowski (Mistrz Olimpijski z Sydney) to także wielokrotny medalista MŚ. Bardzo miło było spotkać i poznać na żywo tak wybitną legendę polskiego sportu.

Więcej info o gali na stronie tygodnika Twój Puls Tygodnia: https://www.pulstygodnia.pl/.../ii-gala-sportu-gminy.../...

Moe by zdjciem przedstawiajcym 3 osoby ludzie stoj i w budynku Moe by zdjciem przedstawiajcym 6 osb ludzie stoj i w budynku Moe by zdjciem przedstawiajcym 4 osoby ludzie stoj w budynku i tekst Gmina aszewi k20 Ledycia Kras zewickiej Basket rasz Vielu 2 Kras 62731 wwwksplaybasketpl Moe by zdjciem przedstawiajcym 3 osoby ludzie stoj i tekst Gmina Kraszewice wwwvielupska53 kraszewice Wieluska 63-522 731 2038  wwwksplaybasketp Moe by zdjciem przedstawiajcym 3 osoby i ludzie stoj