RAWICZ SKUTECZNIEJSZY W KRASZEWICACH – LIGA U-13 DZIEWCZĄT

KS Play Basket Kraszewice – UKS Olimp Rawicz 47:59

W pierwszym historycznym ligowym meczu koszykówki w Kraszewicach w ramach Wielkopolskiej Ligi Młodziczki Młodszej nasze podopieczne zjadł przede wszystkim stres. Początek meczu zupełnie nieudany w naszym wykonaniu. Nie wpadały proste rzuty spod kosza, a obręcz wydawała się wręcz zaczarowana. W tych okolicznościach rywalki szybko wyszły na prowadzenie 20:4 po pierwszej kwarcie. W drugiej odsłonie przewaga zawodniczek z Rawicza sięgała nawet 24 punktów (12:36). Rzuty naszych dziewcząt nadal nie mogły znaleźć drogi do kosza mimo dogodnych i dobrze wypracowanych sytuacji. Brak koncentracji w obronie też należy poprawić. W drugiej połowie meczu kiedy wydawało się, że trudno będzie odmienić losy tego meczu koszykarki z Kraszewic wreszcie zaczęły grać na swoim poziomie. Lepsza skuteczność oraz obrona na całym boisku sprawiły, że tą część meczu wygrywamy aż 23:12 i zmniejszamy straty do 11 punktów. Mecz pozostawał w naszym zasięgu.  Ostatnia kwarta to heroiczna pogoń koszykarek z Kraszewic. Udało się zmniejszyć straty do 8 punktów, ale to wszystko na co było stać tego dnia dziewczyny. Ostatecznie mecz kończy się wynikiem 59:47 dla Rawicza. Mecz pokazał wiele elementów, które musimy dopracować - szczególnie podania w szybkim ataku oraz ustawienia w obronie. Skuteczność rzutowa też pozostawia wiele do życzenia. Są jednak pozytywne akcenty. Mimo dużych strat kraszewickie koszykarski nie poddały się i nawiązały walkę napędzając stracha rywalkom w końcówce meczu. Podsumowując, jest wiele rzeczy do poprawy, ale jak na debiut, duże emocje i stres wynik jest motywujący do dalszej pracy. Bardzo dziękujemy kibicom, szczególnie rodzicom koszykarek, za tak liczne przybycie i wspieranie ma meczu otwarcia ligi. Za 2 tygodnie (14.11.2016r.) czeka nas niesamowicie trudne starcie w Lesznie, gdzie zmierzymy się z tamtejszym MKS Tęcza. Rywal z górnej półki, gdyż koszykarki z tego miasta w zeszłym roku szkolnym były mistrzyniami Polski szkół podstawowych. Bez względu na wynik jedziemy po rozwój i doświadczenie. Keep Calm And Play Basket!