SENIORZY KOŃCZĄ ZMAGANIA NA IV MIEJSCU W OPOLSKIEJ LIDZE KOSZYKÓWKI

W meczu o III miejsce, który odbył się w ostatnią niedzielę w hali Politechniki Opolskiej, zespół seniorski KS Play Basket Kraszewice zmierzył się z drużyną Weegree Opole. Niestety podobnie jak w meczu półfinałowym mogliśmy liczyć na udział tylko 6 naszych zawodników. Na domiar złego w połowie pierwszej kwarty groźnej kontuzji kolana doznał Piotr Pacholski i do końca meczu musieliśmy radzić sobie w pięciu…

60156942_1065735993610192_2977236639136350208_n-001jpg

Mimo braku zmienników oraz 4 fauli Tomka Krawczyka już w drugiej kwarcie, radziliśmy sobie całkiem nieźle prawie do końca meczu. W trzeciej odsłonie osiągnęliśmy nawet przewagę 52:44. Dobra skuteczność rzutów za 3 punkty wciąż utrzymywała nas w grze. Jeszcze na 3 minuty do końca traciliśmy 3 punkty do rywali. Niestety w końcówce dopada nasz zespół brak sił i piąty faul Tomasza Krawczyka. Mecz kończymy w 4 zawodników i ulegamy ostatecznie 72:81.

60341054_442040069703945_9062946293860532224_njpg

Punkty:

Kruszakin Adrian 32 pkt (9 x 3 pkt), Perz Bartosz 22 pkt (1 x 3 pkt), Krawczyk Tomasz 10 pkt (2 x 3 pkt), Grabowski Przemysław 5 pkt, Kędzia Nikodem 3 pkt (1 x 3 pkt), Pacholski Piotr

Podsumowując sezon 2018/2019 w wykonaniu seniorów w Opolskiej Lidze Koszykówki należy zaznaczyć, że oczekiwania przed rozgrywkami były wyższe. Jednak przez większość spotkań sezonu nie mogliśmy skorzystać z wielu podstawowych zawodników. Z kolei w rundzie play off dodatkowo udział naszych zawodników ograniczał przepis o minimum 4 spotkaniach obowiązkowo rozegranych przez danego zawodnika w rundzie zasadniczej. Nie pomagały nam także zawieszenia naszych koszykarzy za faule techniczne. Wszystko to sprawiło, że w większości spotkań bardziej borykaliśmy się z problemami kadrowymi niż z rywalami. Biorąc pod uwagę wszystkie trudności to IV miejsce w gronie 12 zespołów jest dobrym osiągnięciem. Obecnie nasz zespół seniorów przygotowuje się do eliminacji Mistrzostw Polski w Koszykówce Amatorów i obrony tytułu sprzed roku. Już 25.05.2019r. zespół z Kraszewic zawita do Radomia na turniej eliminacyjny. Natomiast we wrześniu czeka nas finał MP organizowany przez nasz Klub w Kraszewicach. Będzie to kolejne bardzo duże wydarzenie koszykarskie organizowane w tym roku przez KS Play Basket Kraszewice.