SENIORZY KS PLAY BASKET KRASZEWICE DOMINUJĄ W OPOLSKIEJ LIDZE KOSZYKÓWKI

Ostatnia niedziela to 2 wygrane mecze seniorów w ramach rozgrywek Opolskiej Ligi Koszykówki Amatorskiej. Nie były to łatwe mecze, ale mobilizacja wszystkich zawodników dała bardzo dobre efekty.

KS PLAY BASKET KRASZEWICE – ZWM COLUMBEX OPOLE 80:50

Mecz z potentatem ligowym zapowiadał się naprawdę ciekawie. Co prawda rywale nie wystąpili w pełnym składzie, ale my również nie grzeszyliśmy długą ławką rezerwowych. Pierwsza kwarta to rewelacyjna skuteczność po naszej stronie, dobre bieganie do kontr i świetna dyspozycja na deskach. Po wygranej pierwszej kwarcie 25:12 w drugiej części nieco zwalniamy tempo. Nasza przewaga oscyluje wokół 10 punktów. Z kolei trzecia część meczu to powrót na właściwe tory i wygrana w tej kwarcie 22:12. Ostatnia część to już spokojna kontrola wyniku i powiększanie przewagi. Przez cały mecz bardzo dobrze gramy na zbiórkach po obu stronach boiska. Szybki ruch piłki oraz efektywna gra bez piłki poszczególnych zawodników procentowały w postaci łatwych pozycji do szybkich punktów.

Punkty: Puszkin Borys 22 pkt, Karkoszka Tomasz 20 pkt, Grabowski Roland 14 pkt, Sip Andrzej 13 pkt, Pietras Krzysztof 8 pkt, Kruszakin Adrian 3 pkt, Krawczyk Tomasz

KS PLAY BASKET KRASZEWICE – ŻETON TEAM 40 OPOLE 89:81

Drugi mecz zapowiadał się teoretycznie na łatwiejszy. Jednak już od początku rywale zweryfikowali nasze oczekiwania. Rywale mocni fizycznie utrudniali nam grę na wszystkie możliwe sposoby. Do tego dołożyli niesamowitą skuteczność rzutów co przełożyło się na wyrównany mecz. W pierwszej połowie nie potrafiliśmy zbudować pewnej przewagi, choć momentami prowadziliśmy 10 punktami. Trzecia kwarta to coraz większa dominacja naszego zespołu,  przewaga wzrasta nawet do 20 oczek po stronie Kraszewic. Początek 4. Kwarty nie zapowiadał niczego złego. Niestety w połowie tej części meczu nieco załamuje się nasza gra w ataku, a rywale łapią wiatr w żagle. W ostatnich minuta nasza przewaga topnieje do tylko 5 punktów. Jednak końcówka należy do nas dzięki czemu wygrywamy ostatecznie 8 punktami.

Punkty: Grabowski Roland, 32 pkt, Karkoszka Tomasz 15 pkt, Kruszakin Adrian 14 pkt, Puszkin Borys 12 pkt, Pietras Krzysztof 11 pkt, Sip Andrzej 6 pkt, Krawczyk Tomasz

Obecnie po 6 kolejkach KS Play Basket Kraszewice mają bilans meczowy 6-0 co powoduje, że jesteśmy liderami ligi w gronie 12 zespołów. Przed nami jeszcze 5 spotkań rundy zasadniczej, a potem faza play off. Liczymy, że taką formę jak dotychczas zostanie utrzymana przez cały sezon. Keep Calm And Play Basket!