SP KRASZEWICE MISTRZEM WIELKOPOLSKI W KOSZYKÓWCE 3X3 DZIEWCZĄT

SP KRASZEWICE MISTRZEM WIELKOPOLSKI W KOSZYKÓWCE 3X3 DZIEWCZĄT


Reprezentacja dziewcząt Szkoły Podstawowej w Kraszewicach odniosła dziś niebywały i historyczny sukces. Zespół w składzie Dominika Szuleta, Marta Kobza, Natalia Kleinert, Zuzanna Chowańska pod opieką trenera Jacka Puchały zajął dziś I miejsce w finałowym turnieju w koszykówce 3x3, który odbył się w Wągrowcu. Powyższe uczennice na co dzień trenują w KS Play Basket Kraszewice, a sama szkoła mocno współpracuje z naszym Klubem. Dzisiejsze zawody to finał województwa w koszykówce 3x3 w ramach Igrzysk Młodzieży (klasy VII, VIII oraz gimnazjalne) pod nazwą X Wielkopolski Turniej Orlika 2019. Kraszewickie koszykarki wygrały wszystkie swoje mecze i zostały Mistrzyniami Województwa Wielkopolskiego. Dodatkową ciekawostką jest to, że nasze zawodniczki to uczennice klas VII i VIII, podczas gdy większość rywalek było z klas gimnazjalnych. Tym bardziej sukces cieszy. Bardzo ciekawy miał przebieg mecz półfinałowy przeciwko zawodniczkom na co dzień grającymi w MKS Opalenica. Nasze zawodniczki przegrywały już 2:6 na 3 minuty przed końcem by następnie odrobić wszystkie straty i doprowadzić do dogrywki. Najpierw kilka punktów zdobyła Natalia, następnie przepiękną "dwójkę" trafia Dominika. Do dogrywki kolejną "dwójką" doprowadza Marta. W dogrywce Marta Kobza trafia niesamowity rzut za 2 pkt i to SP Kraszewice meldują się w finale. W finale po zaciętym boju i walce do samego końca SP Kraszewice zwycięża SP 12 Leszno 15:13.

Gratulujemy olbrzymiego sukcesu koszykarkom.

IMG_1572JPG

IMG_1575JPG