SPARINGI SENIORÓW ZE ZMIENNYM SZCZĘŚCIEM

KS PLAY BASKET KRASZEWICE – MTTS ZŁOCZEW 109:93

KS PLAY BASKET KRASZEWICE – SZERSZONY WYSOCKO WIELKIE 117:130

W poprzednim tygodniu nasz drużyna seniorów rozegrała 2 mecze towarzyskie w hali Gimnazjum w Kraszewicach. Pierwszy mecz ze Złoczewem rozpoczęliśmy bardzo dobrze. Świetna obrona pozwoliła wyjść nam na prowadzenie 17:2. Jednak w kolejnych minutach rywale stopniowo zaczęli odrabiać straty. Pierwsza kwarta kończy się wynikiem 24:17 dla gospodarzy. Kolejne kwarty to cały czas dominacja naszego zespołu. Momentami przewaga sięgała prawie 30 punktów. W końcówce zawodnicy ze Złoczewa zbliżyli się na dystans 8 punktów, jednak to wszystko na co było ich stać tego dnia. Ostatecznie wygrywamy różnicą 16 oczek.
Dwa dni później zmierzyliśmy się z dobrze nam znaną drużyną Szerszonów z Wysocka Wielkiego. Rywale co prawda przyjechali w tylko 6-osobowym składzie, jednak na każdej pozycji przeważali wzrostem. Początek meczu bardzo wyrównany, po żadnej stronie nie zarysowała się znacząca przewaga. W drugiej odsłonie Szerszony odjechały na 12 punktów (32:44), nasza ekipa wzięła się ostro do pracy i jeszcze w tej samej kwarcie zniwelowaliśmy wszystkie straty. Kolejne części meczu do budowanie przewagi po naszej stronie. Jeszcze na kilka minut przed końcem czwartej kwarty prowadziliśmy kilkunastoma punktami. Równo z sygnałem kończącym 4. kwartę trafia Rafał Zmyślony dzięki czemu Szerszony wychodzą na prowadzenie 101:100. Dodatkowo została rozegrana 5. kwarta, w której lepsi okazali się rywale z Wysocka Wielkiego.