SPORE DOŚWIADCZENIE ZEBRANE NA TURNIEJU U-14 W ŁASKU

SPORE DOŚWIADCZENIE ZEBRANE NA TURNIEJU U-14 W ŁASKU

W dniach 22-24.09.2017. nasz zespół młodziczek starszych (U-14) udał się do Łasku na VIII Ogólnopolski Turniej Koszykówki Dziewcząt – Basketmania 2017. W naszej kategorii  wiekowej udział wzięło 10 drużyn. Nasz team trafił do grupy B, gdzie na początek zmagań zmierzył się z Widzewm Łódź.

KS Play Basket Kraszewice – Widzew Łódź 27:33

Początek meczu zdecydowanie dla nas, wychodzimy na prowadzanie 6:0. Dobra gra naszych zawodniczek w pierwszej połowie sprawia, że tą część meczu wygrywamy 16:12. Niestety po zmianie stron dopada nas niemoc strzelecka. Rywalki zdobywają 10 pkt z rzędu bez naszej odpowiedzi. W końcówce zbliżamy się jeszcze na 4 pkt, ale na więcej zabrakło czasu.

Punkty dla KS Play Basket:

Szuleta 12, Kobza 7, Warszawska 4, Cegiełka L. 2, Kleinert 2, Kowalczyk, Krzewińska, Szlachta, Gabryś, Cegiełka W., Chowańska

KS Play Basket Kraszewice –UKS 47 Białystok 16:42

Drugi mecz grupowy graliśmy od razu, bez przerwy. Trudno było oczekiwać, że wytrzymamy ten mecz kondycyjnie. Do połowy jeszcze trzymaliśmy się w grze. Traciliśmy tylko 8 pkt. Niestety druga połowa to mnóstwo strat po naszej stronie i brak sił by zorganizować poprawnie atak. Przewaga fizyczna rywalek też robiła swoje. Ulegamy znacząco w tym meczu z silniejszym rywalem.

Punkty dla KS Play Basket:

Kobza 5, Szuleta 4, Warszawska 4, Cegiełka L. 3, Kleinert, Kowalczyk, Krzewińska, Szlachta, Gabryś, Cegiełka W., Chowańska

KS Play Basket Kraszewice – Basket Stryków 31:14

Drugi dzień zmagań przyniósł dużo lepszą grę po naszej stronie. Zapowiadał się wyrównany mecz i tak to wyglądało, ale tylko do połowy drugiej kwarty. Pierwsza połowa kończy się wynikiem 19:10 dla nas. W kolejnych odsłonach nasze zawodniczki pokazują wielką klasę w obronie. Pozwalamy rywalkom na zdobycie tylko 4 pkt w całej drugiej połowie. Wygrywamy po bardzo dobrym meczu z naszej strony wyraźnie różnicą 17 punktów.

Punkty dla KS Play Basket:

Szuleta 9, Kobza 8, Szlachta 4, Cegiełka L. 3, Gabryś 2, Warszawska 2, Kleinert 2, Chowańska 1, Cegiełka W., Kowalczyk, Krzewińska

KS Play Basket Kraszewice – MUKS Bydgoszcz 30:40

Starcie z najsilniejszym zespołem naszej grupy okazało się najlepszym meczem naszego zespołu chyba nie tylko na tym turnieju. Mimo porażki z zespołem z górnej półki w Polsce nasz team zaprezentował się naprawdę godnie. Początek meczu bardzo wyrównany, idziemy kosz za kosz. Druga część to przewaga bydgoskiego zespołu, w połowie mamy wynik 23:14 dla rywalek. Bardzo twarda gra MUKSu powodowała z jednej strony mnóstwo niebezpiecznych fauli, z drugiej dodatkową motywację dla naszych koszykarek. W drugiej połowie przewaga MUKSu sięgała momentami 16 punktów. Nasze zawodniczki nie poddały się i zaczęły odrabiać straty. Ostatecznie ulegamy 10 punktami, ale z pewnością zaliczamy ten mecz do jednego z najlepszych w karierze naszego zespołu. Graliśmy równo po obu stronach boiska przez cały mecz z zespołem dużo wyżej notowanym.

Punkty dla KS Play Basket:

Cegiełka 7, Kobza 7, Szuleta 7, Kleinert 3, Chowańska 2, Warszawska 2, Krzewińska 2, Cegiełka W., Kowalczyk, Szlachta, Gabryś,

KS Play Basket Kraszewice – UKS Zambrów 22:29

Niestety po najlepszym meczu przyszedł zimny prysznic. Ostatnie niedzielne starcie z drużyną z Zambrowa to mecz poniżej naszych oczekiwań i możliwości. Brak koncentracji i zmęczenie dało znać o sobie. Pierwsza połowa meczu „przespana” przez nasze zawodniczki sprawia, że trafiamy tylko 4 punkty i to z rzutów osobistych. Impas strzelecki i dziurawa obrona trwała aż do  czwartej kwarty. Przebudzenie po obu stronach boiska nastąpiło dopiero w ostatniej odsłonie. Dość powiedzieć, że tą część meczu wygrywamy 13:2. Niestety brało czasu na odrobienie wszystkich strat.

Punkty dla KS Play Basket:

Kobza 10, Warszawska 6, Kleinert 3, Szlachta 1, Szuleta 1, Cegiełka W. 1, Cegiełka L., Kowalczyk, Gabryś, Krzewińska, Chowańska,

Najlepszą zawodniczką KS Play Basket Kraszewice została wybrana Kaja Warszawska, która prezentowała równy poziom we wszystkich meczach zarówno w obronie jak i w ataku. Gratulujemy!  Podsumowując, nie samymi zwycięstwami żyją nasze zespoły. Z bilansem 1 zwycięstwa i 4 porażek zajmujemy ostatecznie VIII miejsce w mocno obsadzonym turnieju. Progres i rozwój potrzebuje spotkań z bardzo wymagającymi rywalami. Ten turniej z pewnością nam to zapewnił. Wzbogaceni przez turniejowe doświadczenia zaczniemy rywalizację w lidze.  Wyniki meczów i jakość gry pokazują, że w naszych zawodniczkach jest spory potencjał. Brakuje nam na pewno doświadczenia z poprzednich lat, które mają najczęściej nasze rywalki. Przebłyski fantastycznej gry to jednak za mało by wygrywać z najlepszymi w kraju. Stabilizacja formy na wysokim poziomie to jeden z głównych celi na ten sezon.


wp_20170924_09_48_17_projpg