TOWARZYSKI TURNIEJ DZIEWCZĄT U-15 NA DUŻY PLUS

Dzisiejsza słoneczna niedziela upłynęła po znakiem mini turnieju towarzyskiego dziewcząt w kat. rocznika 2004 i młodszych. W zawodach zorganizowanych przez nasz Klub wzięły udział 3 drużyny. Oprócz gospodarzy w turnieju wystąpiły kluby: UKS Olimpijczyk Ostrów Wlkp. oraz LUKS Trójka Sieradz. Po bardzo ciekawych spotkaniach wyniki były następujące:

KS PLAY BASKET KRASZEWICE – UKS OLIMPIJCZYK OSTRÓW WLKP. 33:57

Od 2 lat rywalki z Ostrowa Wlkp. są zmorą naszej drużyny. Dziś było podobnie, choć początek spotkania nie zapowiadał niczego złego. Wyżej notowany rywal rozpoczął co prawda mecz od prowadzenia 7:2, ale szybkie odpowiedzi ze strony Marty Kobzy pozwoliły na dojście na wynik 10:12. Niestety w kolejnych minutach rywalki zdobywają 12 punktów z rzędu. Potem udaje nam się wrócić do gry i przegrywamy tylko 21:30. Jednak kolejny run przeciwniczek (10:0) ustawia mecz w bardzo niekorzystnej sytuacji dla nas. Mimo przebłysków dobrej gry z naszej strony to zawodniczki z Ostrowa Wlkp. mają więcej serii punktowych. Mecz kończy się wyraźnym zwycięstwem przyjezdnych, ale różnica wynikała przede wszystkim bardziej z naszych błędów niż z super gry ostrowianek.

Punkty dla KS Play Basket Kraszewice:

Kobza 18, Szuleta D. 7, Kleinert 6, Krzewińska 2, Cegiełka L., Jeziorek, Kowalczyk, Gabryś, Wiśniewska, Szuleta J., Chowańska, Karkoszka

IMG_20180930_095905jpg

LUKS TRÓJKA SIERADZ – UKS OLIMPIJCZYK OSTRÓW WLKP. 35:46

Zawodniczki Olimpijczyka szybko odjeżdżają do wyniku 10:2. Widać przewagę drużyny z Ostrowa Wlkp. pod każdym względem, pierwsza kwarta kończy się 16:8. Druga część tylko powiększa przewagę ostrowianek, które w tej części meczu pozwalają rywalkom na zdobycie tylko 2 punktów. W połowie mamy 29:10 dla Ostrowa Wlkp. i wydaje się, że mecze jest ustawiony. Trzecia kwarta jeszcze nie przynosi większych zmian. Mamy wynik 43:17 i zawodniczki z Ostrowa Wlkp. pewnie zmierzają po zwycięstwo w turnieju. Dopiero pewne przebudzenie ekipy sieradzkiej następuje w 4. kwarcie. Na zwycięstwo jest co prawda za późno, ale wygrana ostatnia część 18:4 dla Sieradza daje im pewną satysfakcję.

IMG_20180930_132155jpg

KS PLAY BASKET KRASZEWICE – LUKS TRÓJKA SIERADZ 55:50

Zawodniczki z Kraszewic bardzo chciały się pokazać z lepszej strony niż w poprzednim starciu. Nastawione na poprawę błędów z pierwszego meczu zaczęły bardzo dobrze od wyniku 9:2. W kolejnych minutach rywalki nawiązują walkę i wychodzą na prowadzenie 19:17. Nasz team odpowiada zdecydowanie rzucając 10 punktów z rzędu. Wydaje się, że prowadzimy bezpiecznie 28:19. Jednak rywalki nie odpuszczają i mecz się wyrównuje (36:35 dla Kraszewic). Od tego momentu trafiamy 8 oczek z rzędu i budujemy tym samym 9 punktowe prowadzenie przed ostatnią kwartą. W tej części spotkania nasza przewaga oscyluje wokół 10 punktów. Na 2 minuty przed końcem zawodniczki LUKS Trójki Sieradz jeszcze nas straszą zbliżając się na dystans 6 punktów. Jednak dobrze rozegrana końcówka nie pozwala wydrzeć nam zwycięstwa.

Kleinert 18, Kobza 13, Szuleta D. 10, Wiśniewska 6, Karkoszka 2, Kowalczyk 2, Cegiełka L. 2, Krzewińska 2, Gabryś, Chowańska, Jeziorek, Szuleta J.

IMG_20180930_133819jpg

Końcowa klasyfikacja:

I MIEJSCE – UKS Olimpijczyk Ostrów Wlkp. (MVP Aleksandra Marczyk)

II MIEJSCE – KS Play basket Kraszewice (MVP Bernadetta Kowalczyk)

III MIEJSCE – LUKS Trójka Sieradz (MVP Maja Skowrońska)

Puchary i nagrody dla najlepszych zawodniczek wręczył uroczyście Sekretarz Gminy Kraszewice  Pan Konrad Kuświk. Powyższy turniej to ostatni sprawdzian naszych kadetek przed zmaganiami ligowymi, które rozpoczynamy już za tydzień w niedzielę meczem u siebie z MKS MOS Konin o godz. 12.00. Już teraz serdecznie zapraszamy na ten mecz.