TURNIEJ TOWARZYSKI NA DUŻY PLUS

Ostatnia sobota upłynęła pod znakiem koszykarskich zmagań drużyn seniorskich w ramach Towarzyskiego Turnieju Koszykówki w Kraszewicach. W zawodach wzięły udział 3 drużyny: MKS Września, STK Grom Słupca i KS Play Basket Kraszewice. Zapraszamy na podsumowanie poszczególnych spotkań:

KS PLAY BASKET KRASZEWICE – MKS WRZEŚNIA 82:61

Zespół z Kraszewic wystąpił w nieco innym składzie niż w poprzednim starciu z tą ekipą. Początek to mocne uderzenie ze strony rywali. Szybko wyszli na prowadzenie 10:3, jednak 3 „trójki” z rzędu po naszej stronie szybko zniwelowały straty. Pierwsza kwarta to prowadzenie Wrześni 15:14. W drugiej odsłonie wrzucamy wyższy bieg i odjeżdżamy na 9 punktów. Kolejne minuty to coraz większa różnica na naszą korzyść. Po trzech kwartach prowadzimy aż 65:41. Świetna obrona i dobra skuteczność rzutów z dystansu pozwalają nam kontrolować przebieg gry do samego końca.

Punkty Kraszewice: Brandt 18 pkt, Grabowski Roland 16 pkt, Kruszakin 14 pkt, Smarsz 14 pkt, Grabowski Przemysław 7 pkt, Kuświk 7 pkt, Suski 2 pkt, Krawczyk 2 pkt, Kędzia

Punkty Września: Dębiński 16 pkt, Wesołowski 8 pkt, Kosmala 8 pkt, Andrzejewski 7 pkt, Prędkowski 5 pkt, Szelągiewicz 4 pkt, Nowak 1 pkt, Bagrowski

MKS WRZEŚNIA – STK GROM SŁUPCA 78:56

Pierwsza kwarta do wyrównana gra po obu stronach parkietu ze wskazaniem na MKS Września. Dopiero pod koniec tej części meczu zawodnicy z Wrześni odskoczyli robiąc „run” 9:2. Druga kwarta to systematycznie rosnąca przewaga MKSu. Mimo kilku ciekawych akcji po stronie Słupcy przewaga zawodników z Wrześni była mocno widoczna. W trzeciej kwarcie STK Grom Słupca zaczęła nawiązywać kontakt z rywalami i zmniejszyła straty momentami do 10 oczek. Jednak to było wszystko na co było stać koszykarzy ze Słupcy. Ostatnia odsłona to spokojne kontrolowanie meczu do końca przez MKS Września.

Punkty Września: Wesołowski 19 pkt, Nowak 13 pkt, Dębiński 9 pkt, Andrzejewski 9 pkt, Czemerys 7 pkt, Prędkowski 6 pkt, Bagrowski 3 pkt, Szelągiewicz

Punkty Słupca: Rosołowski 14 pkt, Tkaczyk Daniel 13 pkt, Sulinowski 10 pkt, Tkaczyk Dominik 7 pkt, Wyrozumialski 7 pkt, Kobiela 4 pkt, Wiśniewski 3 pkt, Górczyński, Walisiewicz

KS PLAY BASKET KRASZEWICE – STK GROM SŁUPCA 78:37

W tym spotkaniu gospodarze od pierwszego gwizdka narzucili szybki i skuteczny styl gry. Po kilku minutach na tablicy widniał wynik 24:6 dla miejscowych. Liczne trafienia z dystansu odebrały chęci do gry rywalom. W drugiej kwarcie gospodarze nieco zwalniają tempo, ale przewaga i tak jest wysoka (44:19). W trzeciej ponownie podkręcamy tempo, a dystans zwiększa się do 40 pkt różnicy. Ostatecznie wygrywamy wysoko dużo rotując składem. Na szczególną uwagę zasługuje występ naszego 15-latka – Nikodema Kędzi, który zagrał fenomenalne zawody zdobywając 17 pkt. Szybki rozwój tego zawodnika dobrze prognozuje na przyszłość. Podsumowując to trzeba zaznaczyć, że każdy z zawodników wnosił coś dobrego do gry, zmiennicy nie odstawali od pierwszej piątki, wszyscy starali się realizować założenia. Jest jeszcze parę rzeczy do poprawienia, ale to był dobry turniej w wykonaniu KS Play Basket Kraszewice.

Punkty Kraszewice: Grabowski Roland 25 pkt, Kędzia 17 pkt, Kruszakin 15 pkt, Suski 9 pkt, Kuświk 4 pkt, Smarsz 4 pkt, Brandt 4 pkt, Grabowski Przemysław, Krawczyk

Punkty Słupca: Rosołowski 15 pkt, Kobiela 8 pkt, Wiśniewski 6 pkt, Wyrozumialski 4 pkt, Tkaczyk Dominik 2 pkt, Tkaczyk Daniel 2 pkt, Sulinowski, Górczyński, Walisiewicz