U-15: ULEGAMY WYRAŹNIE PRZEDE WSZYSTKIM KONTUZJOM

KS PLAY BASKET KRASZEWICE – UKS OLIMP RAWICZ 40:83

Początek sezonu nie jest łaskawy dla naszych kadetek B w lidze wojewódzkiej. I nie chodzi tyle o rywalki z czołówki ligi tylko bardziej o kontuzje, które trapią nasze podstawowe zawodniczki. We wczorajszym meczu nie mogliśmy skorzystać z Luizy Cegiełki (podkręcona kostka), Joanny Szulety (podkręcona kostka), Wiktorii Karkoszki (kontuzja kolana), Zuzanny Chowańskiej, Roksany Krzewińskiej (kontuzja pleców) czy Katarzyny Betki.

IMG-20181028-WA0007jpg

W 7-osobowym składzie nie mogło być rewelacji biorąc pod uwagę, że tego dnia dopadła nas szczególna niemoc strzelecka. Od samego początku meczu zawodniczki z Rawicza zaznaczyły swoją przewagę. Zaczęły mocno od wyniku 8:0, potem przy stanie 6:11 wydawało się, że jesteśmy nawiązać wyrównaną walkę. Niestety od tego momentu Rawiczanki notują 18 punktów z rzędu. Nieco lepsza gra z naszej strony następuje dopiero w III kwarcie, wówczas ulegamy tylko 15:21. Ostatnia kwarta to dalszy ciąg mnóstwa przestrzelonych rzutów z dobrze przygotowanych pozycji. Niestety tego dnia mimo dobrze wypracowanych sytuacji rzutowych nie potrafimy znaleźć drogi do kosza.

IMG-20181028-WA0008jpg

Ulegamy wysoko bardzo dobrej drużynie z Rawicza, która w przeciwieństwie do nas grała na wysokim procencie rzutów z gry. Na uwagę z naszej strony na pewno zasługują 4 celne „trojki” w wykonaniu Marty Kobzy i Bernadetty Kowalczyk. Były również momenty kapitalnej obrony po naszej stronie, jednak to wszystko przy tak krótkiej rotacji, a co za tym idzie dużym zmęczeniu naszych zawodniczek nie pozwoliło na zbyt wiele. Teraz czeka nas 3 tygodniowa przerwa w rozgrywkach ligowych by 18 listopada br. zmierzyć się na wyjeździe z Basket Team Suchy Las. Miejmy nadzieję, że w kolejnym meczu wystąpimy w szerszym gronie co pozwoli nam na walkę o pierwsze ligowe zwycięstwo.