U-15: ZABRAKŁO ODROBINY SZCZĘŚCIA W JELENIEJ GÓRZE

Ostatni weekend to zmagania naszych najstarszych zawodniczek (kadetek) w Ogólnopolskim Turnieju Koszykówki Dziewcząt o Puchar Dyrektora MOS w Jeleniej Górze. Drużyny wyrównane z różnych stron Polski, kolejne bezcenne doświadczenie zdobyte. Nasza gra zespołowa wyglądała naprawdę bardzo dobrze, niestety zabrakło nam 3 punktów w 2 meczach by zająć I miejsce w turnieju. Nasz zespół ponownie musiał zmagać się z częściowo starszymi rywalkami. Wszystkie zespoły były od nas silniejsze fizycznie, ale to nasz team prezentował najlepszą organizację gry.

IMG_20190531_180421jpg

KS PLAY BASKET KRASZEWICE – KARKONOSZE SPARTAKUS JELENIA GÓRA I 63:56

Mecz z faworytem i gospodarzem turnieju zapowiadał się bardzo ciekawie. Początek meczu dość wyrównany ze wskazaniem na nasz zespół. Z biegiem czasu powiększamy swoją przewagę. W trzeciej kwarcie momentami prowadzimy różnicą 21 punktów. Na początku IV kwarty trafia się nam przestój i rywalki schodzą na dystans tylko 7 punktów. Jednak nasze koszykarski nie pozostają dłużne i szybko odpowiadamy celnymi akcjami. W końcówce zagrały nasze najmłodsze zawodniczki utrzymując przewagę na poziomie 7 punktów.

Punkty:

Kobza Marta 28 pkt, Kleinert Natalia 20 pkt, Cegiełka Weronika 5 pkt, Wiśniewska Paulina 4 pkt,

Kowalczyk Bernadetta 2 pkt, Karkoszka Wiktoria 2 pkt, Chowańska Zuzanna 2 pkt, Jeziorek Nikola, Kosmala Paulina, Szuleta Joanna, Jakóbczak Katarzyna, Stępień Patrycja

20190531_163559_HDRjpg

KS PLAY BASKET KRASZEWICE – UKS 7 TREFL SOPOT 63:64

To był drugi mecz tego dnia dla naszej ekipy, dla Sopotu pierwszy i niestety miało to znaczenie. Nasze dziewczyny ponownie bardzo dobrze weszły w mecz. Pierwsza kwarta co prawda jeszcze na remis, ale w drugiej trafiamy aż 24 punkty i wychodzimy na 6-punktowe prowadzenie w połowie meczu. W dalszej części gry jest jeszcze lepiej, przez chwilę prowadzimy nawet 12 punktami. Niestety w ostatniej kwarcie rywalki z Sopotu nas dochodzą, a w naszych szeregach daje o sobie znać drugi mecz w nogach. Końcówka to już gra kosz za kosz. W ostatnich sekundach UKS 7 Trefl Sopot nie trafia rzutu z gry i zbieramy piłkę. Pozostają 4 sekundy i kontra z naszej strony. Niestety nie trafiamy rzutu w ostatniej akcji i przegrywamy 1 punktem w dramatycznych okolicznościach. Wielka szkoda, ale taki czasem jest basket.

Punkty:

Kobza Marta 31 pkt, Kleinert Natalia 15 pkt, Chowańska Zuzanna 6 pkt, Kowalczyk Bernadetta 3 pkt, Karkoszka Wiktoria 2 pkt, Wiśniewska Paulina 2 pkt, Kosmala Paulina 2 pkt, Cegiełka Weronika 2 pkt, Stępień Patrycja, Jeziorek Nikola, Jakóbczak Katarzyna, Szuleta Joanna

61419152_447580515810642_328354776674729984_njpg

KS PLAY BASKET KRASZEWICE – KARKONOSZE SPARTAKUS JELENIA GÓRA II 71:46

Pierwszą część meczu wygrywamy 17:9 narzucając swój styl gry. W drugiej kwarcie powiększamy przewagę do 12 punktów, ale nie jest to przewaga gwarantująca kontrolę meczu. W kolejnych kwartach systematycznie zwiększamy prowadzenie. W ostatniej kwarcie sporo gry otrzymały nasze najmłodsze zawodniczki z rocz. 2006, mimo to nasza przewaga wciąż rosła. Ostatecznie wygrywamy zdecydowanie 25 punktami.

Punkty:

Kobza Marta 25 pkt, Kleinert Natalia 23 pkt, Cegiełka Weronika 7 pkt, Wiśniewska Paulina 6 pkt, Chowańska Zuzanna 5 pkt, Jakóbczak Katarzyna 3 pkt, Stępień Patrycja 2 pkt, Karkoszka Wiktoria, Kosmala Paulina, Szuleta Joanna, Jeziorek Nikola, Kowalczyk Bernadetta,

61499851_447580169144010_7483313414664617984_njpg

KS PLAY BASKET KRASZEWICE – SKM ZASTAL ZIELONA GÓRA 63:65

Wygrywając ten mecz mogliśmy zająć I lub II miejsce, przegrywając – miejsce II, III lub nawet IV. Niestety ziścił się czarny scenariusz. Pozostałe mecze naszych rywalek ułożyły się w ten sposób, że przegrywając ten mecze zajmujemy IV miejsce, mimo, że ulegamy tylko 2 punktami. Tutaj przebieg meczu były odwrotny do tego z Sopotem. Po pierwszej kwarcie tracimy aż 10 punktów do koszykarek z Zielonej Góry. W dalszej części meczu momentami przegrywamy nawet 13 punktami. Jednak nasz team nigdy się nie poddaje. W ostatniej kwarcie odrabiamy wszystkie straty i mecz się wyrównuje. Niestety mimo naszej solidnej gry przez cały turniej brakuje nam najbardziej szczęścia. W ostatnich sekundach mamy 2 szanse na doprowadzanie do remisu lub zwycięstwo. Jak na złość piłka nie znajduje drogi do kosza. Przegrywamy 63:65.

Punkty:

Kobza Marta 21 pkt, Kleinert Natalia 11 pkt, Cegiełka Weronika 10 pkt, Wiśniewska Paulina 9 pkt, Kosmala Paulina 4 pkt, Chowańska Zuzanna 4 pkt, Kowalczyk Bernadetta 2 pkt, Stępień Patrycja 2 pkt, Karkoszka Wiktoria, Jeziorek Nikola, Jakóbczak Katarzyna, Szuleta Joanna

61732116_448151415753552_6418731785244377088_njpg

Wielka szkoda tych 2 meczów, jednak mimo niezadowalającej klasyfikacji końcowej należy wziąć pod uwagę świetną grę naszego zespołu przez cały turniej. Pamiętajmy również, że w naszej drużynie brakowało 2 podstawowych zawodniczek – Dominiki Szulety i Zuzanny Gabryś. Z naszego zespołu zawodniczką wybraną do najlepszej piątki została Marta Kobza. Z kolei najlepszym obrońcą w naszych szeregach została nieoceniona Bernadetta Kowalczyk.