U10K: ELEMENTY TECHNICZNE KLUCZEM DO ZWYCIĘSTW

Dzisiejsza niedziela to kolejny mini turniej ligowy w kategorii U10K. Tym razem w Kraszewicach gościliśmy 2 drużyny z Leszna. Jak zawsze największą uwagę zwracamy na przyczyny naszych działań w ramach Imopeksis. Cierpliwość i systematyczność przynoszą efekty. Dziś notujemy 6 i 7 zwycięstwo klubowe z rzędu, jednak najważniejsze, że zawodniczki pozostały w niedosycie i nie mogą doczekać się kolejnych meczów. Zapraszamy na podsumowanie dzisiejszej rywalizacji.

KS Play Basket Kraszewice – POMPAX Tęcza SP 12 Leszno 81:27
Już pierwsza odsłona tego spotkania pokazała naszą dominację. Zespół z Leszna jest na początkowym etapie szkolenia, nasze zawodniczki zebrały już trochę doświadczenia i ogrania. Kolejne minuty to powiększanie przewagi drużyny z Kraszewic. Świetnie dzielimy się piłką, dużo obserwacji boiska po chwycie piłki, mocny nacisk w obronie niebieskiej. To wszystko przynosi efekty i wysokie prowadzenie. W obserwacjach skupiliśmy się na wykroku przy podaniach oraz na obronie niebieskiej. Najwięcej tych elementów technicznych zanotowały:

Grały i punktowały:
Zadka Julia, Bednarz Nadia, Wróbel Julia, Łagoda Wiktoria 2 pkt, Grabowska Tola 20 pkt, Kosmala Julia 2 pkt, Gabryś Hania, Demianiuk Julia 21 pkt, Grygowska Patrycja 2 pkt, Kolański Zuzia 18 pkt, Pilarczyk Lena, Szmaj Lena 4 pkt, Gałka Ola 8 pkt, Sabała Weronika, Kuczyńska Ola 4 pkt

W międzyczasie został rozegrany także mecz pomiędzy drużynami z Leszna.
POMPAX Tęcza Leszno – POMPAX Tęcza SP 12 Leszno 59:20

KS Play Basket Kraszewice – POMPAX Tęcza Leszno 56:33
Ponownie zaczynamy mocno i wyraźnie. Pierwsza kwarta 19:6. Połowa drugiej części jeszcze lepiej, rzucamy 16 pkt z rzędu. Jednak rywalki grają coraz lepiej. Ich „run” 0:12 pod koniec drugiej kwarty zrobił wrażenie. W trzeciej kwarcie wracamy na właściwe tory. Kontrolujemy grę wygrywając tę część meczu 14:2. Ostatnia kwarta już nie taka dominująca, ale ostatecznie sporo naszych zawodniczek zanotowało bardzo dużo poprawnie wykonanych elementów technicznych. W tym spotkaniu skoncentrowaliśmy się głównie na chwytach piłki z powietrza oraz obronie czarnej. Oto efekty obserwacji: