U10K/U11K: NASZE SKRZATY TRZECIĄ SIŁĄ W WIELKOPOLSCE, ŻACZKI NA IV MIEJSCU

U10K/U11K: NASZE SKRZATY TRZECIĄ SIŁĄ W WIELKOPOLSCE, ŻACZKI NA IV MIEJSCU

Nadszedł czas na podsumowanie zmagań ligowych naszych najmłodszych drużyn. W debiutanckich sezonach nasze drużyny U11K i U10K pokazały się z bardzo dobrej strony zajmując odpowiednio IV i III miejsce w województwie. W lidze U11K wystartowało 12 zespołów, w U10K – 8 zespołów. IV miejsce w Żaczkach cieszy tym bardziej, że graliśmy połową składu rocz. 2011. Postępy i praca w systemie IMOPEKSIS przynoszą bardzo dobre efekty. Powyższe miejsca to najlepsze wyniki naszych drużyn w zmaganiach lig wojewódzkich w historii naszego klubu. To bardzo dobry prognostyk na przyszłość tym bardziej, że szkolimy dzieci i młodzież w naszym klubie dopiero od 5 lat. A nasza Gmina Kraszewice jest najmniejszym ośrodkiem na koszykarskiej mapie Polski.
Wróćmy jeszcze do podsumowania ostatniego finałowego turnieju w lidze U10K. W finałowej trójce zmierzyliśmy się z Dream Team Nowy Tomyśl i UKS Kormoran Sieraków. Oba mecze zostały rozegrane w Nowym Tomyślu w piątek 19.06.2021r. Mimo, że nie mieliśmy pełnego składu nasza gra wyglądała naprawdę dobrze. Po zaciętej walce i przez długi czas wyrównanej grze ulegamy ostatecznie zespołowi z Sierakowa 31:49. Bardzo dobrze spisały się nasze najmłodsze zawodniczki z rocz. 2012 i 2013. Nabrały pewności siebie i grały coraz odważniej. W drugim meczu finałowym z Nowym Tomyślem nasza gra również wyglądała przyzwoicie, jednak na zwycięstwo z bardziej zaawansowaną drużyną nie mogliśmy liczyć. Ulegamy 33:79 grając lepiej niż ostatnio z tym zespołem. Obserwacje meczowe skupiliśmy na: bieg z podniesioną ręką, nadbiegnięcie w obronie, przytrzymanie rąk po rzucie, chwyty piłki z powietrza.
Cegiełka Nikola – 9
Demianiuk Julia – 68
Gałka Ola – 45
Grygowska Patrycja – 13
Harwes Magda – 8
Kosmala Julia – 7
Pilarczyk Lena – 18
Sabała Weronika – 12
Szmaj Lena – 30
Wróbel Julia – 9
Zadka Julia – 1
Grały i punktowały w obu meczach:
Cegiełka Nikola, Zadka Julia, Wróbel Julia, Łagoda Wiktoria 2 pkt, Łagoda Ola, Kosmala Julia, Harwes Magda, Demianiuk Julia 26 pkt, Grygowska Patrycja, Pilarczyk Lena 2 pkt, Szmaj Lena 11 pkt, Gałka Ola 17 pkt, Sabała Weronika 6 pkt
Moe by zdjciem przedstawiajcym 2 osoby ludzie stoj i w budynku Moe by zdjciem przedstawiajcym 7 osb ludzie stoj i w budynku Moe by zdjciem przedstawiajcym 6 osb ludzie stoj i w budynku Moe by zdjciem przedstawiajcym 1 osoba stoi w budynku i tekst Powiat nowotomyski wwwksplaybasketpl Moe by zdjciem przedstawiajcym 7 osb ludzie siedz ludzie stoj w budynku i tekst LAY  wwwksplaybasketpl Moe by zdjciem przedstawiajcym 1 osoba stoi uprawia sport w budynku i tekst 22 wwwksplaybasketpl