U11K: GRAMY Z NAJLEPSZYMI

U11K: GRAMY Z NAJLEPSZYMI

Ostatni weekend był bardzo bogaty w mecze koszykarskie w naszym wykonaniu. W niedzielę rozegraliśmy pierwszy turniej w II fazie rozgrywek Wielkopolskiej Lidze Żaczków. Po wcześniejszych sukcesach awansowaliśmy do najlepszej 4 drużyn w województwie na 12 zgłoszonych zespołów w tej kat. wiekowej. Obecnie rywalizujemy z najlepszymi ekipami rocz. 2010 i mł. i zbieramy bezcenne doświadczenie. Pamiętajmy też, że jesteśmy najmłodszą drużyną, gdyż połowa naszych zawodniczek jest z rocz. 2011. To, że jesteśmy w pierwszej czwórce drużyn to już jest największe osiągnięcie naszego klubu w rozgrywkach ligowych. Będzie nam bardzo trudno rywalizować z takimi potęgami jak MUKS Poznań czy UKS Lider Swarzędz, ale tanio skóry nie sprzedamy. Z każdym meczem nasze młode koszykarski robią mega postępy, które z pewnością zaprocentują w przyszłości. W niedzielnym turnieju, który odbył się w Kraszewicach nie udało się wygrać meczu, ale z MUKSem Poznań powalczyliśmy jak równy z równym. Gdyby nie małe przestoje w ataku w pierwszej i trzeciej kwarcie to kto wie jakby się skończyło to ciekawe spotkanie. Z kolei w meczu z niesamowicie mocną drużyną ze Swarzędza nie mieliśmy nic do powiedzenia. Widać było dużo wyższe ogranie i doświadczenie tych zawodniczek.

KS Play Basket Kraszewice – MUKS Poznań 38:55
Pierwsze 5 min bardzo udane w naszym wykonaniu, prowadzimy przez chwilę nawet 8:4. W kolejnych minutach do głosu dochodzą rywalki. Zdobywają 13 pkt z rzędu. Brakuje pewności i skuteczności w ataku. W drugiej połowie gramy za to fantastycznie, odrabiamy 12 pkt i w połowie meczu tracimy tylko 2 pkt (25:27). Trzecia odsłona to ponownie przestój w ataku, trafiamy przez 10 min gry tylko 3 pkt. W ostatniej kwarcie nasza gra się poprawiła, jednak nie byliśmy odrobić strat. Po dobrym meczu w naszym wykonaniu ulegamy ostatecznie MUKSowi wyraźnie. Jeśli poprawimy skuteczność to w rewanżu spróbujemy powalczyć o zwycięstwo z tym zespołem. Obserwacje meczowe (2 rogi boiska po chwycie piki, obrona niebieska):
Grabowska Tola – 26
Sabała Weronika – 15
Demianiuk Julia – 14
Kolański Zuzia – 14
Kuczyńska Ola – 13

Grały i punktowały:
Jeziorek Wiktoria, Grabowska Tola 17 pkt, Demianiuk Julia 2 pkt, Grygowska Patrycja, Kolański Zuzia 5 pkt, Szmaj Lena, Gałka Ola, Pawlak Weronika, Sabała Weronika 2 pkt, Kuczyńska Ola 8 pkt, Szmitke Lena 2 pkt, Skorupa Maja, Łazarek Magda

KS Play Basket Kraszewice – UKS Lider Swarzędz 18:80
Już sama fizyczność rywalek siała postrach wśród naszych zawodniczek. Jednak stawiliśmy czoła najlepszej drużynie województwa U11K i daliśmy z siebie co mogliśmy. Przeciwniczki dużo bardziej zaawansowane i doświadczone. Naszym zadaniem było jak najwięcej się nauczyć w tym meczu i ogrywać wszystkie podopieczne. Mimo wysokiej przegranej było to dla nas cenne doświadczenie i wyzwanie, z którego wyciągniemy wiele dobrego. Obserwacje meczowe (udane podania z powietrza, wyprzedzenie – nadbiegnięcie w obronie):
Grabowska Tola – 27
Kolański Zuzia – 23
Kuczyńska Ola – 7
Demianiuk Julia – 6
Pawlak Weronika – 6
Szmitke Lena – 6

Grały i punktowały:
Jeziorek Wiktoria, Grabowska Tola 8 pkt, Demianiuk Julia, Grygowska Patrycja, Kolański Zuzia 5 pkt, Szmaj Lena, Gałka Ola, Pawlak Weronika 1 pkt, Sabała Weronika, Kuczyńska Ola, Szmitke Lena 4 pkt, Skorupa Maja, Łazarek Magda

W międzyczasie został jeszcze rozegrany mecz MUKS Poznań – UKS Lider Swarzędz, który zakończył się wysokim zwycięstwem Liderek 26:95.

Kolejne zmagania ligowe U11K i U10K czekają nas w czerwcu. Będziemy informować na bieżąco. Trzymajcie kciuki
___________________________________________

Podoba Ci się to co robimy? Uważasz, że promujemy dobre wartości? Chcesz być częścią psychopedagogicznego rozwoju dzieci i młodzieży? Wesprzyj nasze działania na różne sposoby.

Zostań darczyńcą – wpłać dowolną kwotę darowizny na nasze klubowe konto:
Nr konta banku: 22 9256 0004 0054 1499 2000 0010 (tytułem: darowizna)

Skorzystaj z naszej oferty sponsorskiej:
http://www.ksplaybasket.pl/kontakt-i-oferta-sponsorska

Zrzutka – wspieraj nasze konkretne przedsięwzięcia:
https://zrzutka.pl/t2xzv9

Moe by zdjciem przedstawiajcym 7 osb ludzie stoj i w budynku Moe by zdjciem przedstawiajcym 5 osb ludzie stoj i w budynku Moe by zdjciem przedstawiajcym 3 osoby ludzie stoj ludzie uprawiajcy sporty w budynku i tekst 1 4435 wwwksplaybasketpl Moe by zdjciem przedstawiajcym 3 osoby ludzie stoj ludzie uprawiajcy sporty w budynku i tekst OZ MII wwwksplaybasketpl