U11K: MOCNE UDERZENIE W LIDZE ŻACZEK

Od 2 zwycięstw rozpoczęły swoje zmagania nasze koszykarki w rozgrywkach ligowych w kat. U11K. Nie brakowało emocji, walki i zwrotów akcji we wczorajszym mini turnieju ligowym rozgrywanym w Ostrowie Wlkp. Jednak najważniejsze jak zwykle są u nas obserwacje meczowe i detale techniczne. Zapraszamy na podsumowanie tych spotkań.

KS Play Basket Kraszewice - Basket Team Suchy Las 44:35
Pierwszy w życiu mecz ligowy naszych zawodniczek rocz. 2010 i mł. przyszło nam stoczyć z rywalkami z Suchego Lasu. Początek spotkania dość wyrównany. Pod koniec pierwszej kwarty rzucamy 10 pkt z rzędu i budujemy przewagę 20:8. Druga karta bardziej wyrównana, ale utrzymujemy ok 10 pkt przewagę z pierwszej kwarty. W drugiej połowie zacięły się nasze celowniki. Trafiamy tylko 12 pkt, ale nadrabiamy obroną. W końcówce rywalki zbliżają się na 5 pkt, ale udaje nam się zachować zimną krew i utrzymać prowadzenie. Obserwacje meczowe (przytrzymanie obu rąk 3 sek po rzucie, 3 kroki przyspieszenia po podaniu):
Tola Grabowska – 17
Demianiuk Julia – 9
Kuczyńska Ola – 8
Kolański Zuzia – 7
Skorupa Maja – 7

Grały i punktowały:
Kosmala Julia, Jeziorek Wiktoria, Łazarek Magda, Grabowska Tola 16 pkt, Gabryś Hania, Demianiuk Julia, Kolański Zuzia 4 pkt, Pilarczyk Lena, Szmaj Lena, Gałka Ola, Pawlak Weronika 2 pkt, Sabała Weronika, Szmitke Lena 6 pkt, Skorupa Maja 10 pkt, Kuczyńska Ola 6 pkt.

UKS Piątka Ostrów Wlkp. – KS Play Basket Kraszewice 48:56
Drugi mecz miał podobny przebieg. W pierwszej kwarcie zbudowaliśmy znaczącą przewagę 22:4. Jednak z biegiem gry przeciwniczki stopniowo zmniejszały straty. W połowie prowadzimy tylko 31:26. W trzeciej odsłonie ponownie powiększamy przewagę do 15 pkt. W ostatniej kwarcie we znaki daje się zmęczenie, a co za tym idzie brak dokładności i skuteczności. Ostrowianki zbliżają się na 3 pkt na 4 min do końca meczu. Jednak końcówkę to my lepiej wytrzymujemy i wygrywamy ostatecznie 8 pkt. W tym meczu skupiliśmy się w obserwacjach na chwytach piłki z powietrza oraz przyspieszeniu po podaniach. Najwięcej plusów zebrały: