U11K: POSTĘP O 30 PKT W CIĄGU TYGODNIA

Cóż to był za turniej ligowy w Kraszewicach. Dziś nasz zespół żaczków stoczył 2 fantastyczne boje w ramach rozgrywek wojewódzkich. Pierwszy mecz z UKS Piątka Ostrów Wlkp. wygrywamy zdecydowanie różnicą 33 oczek (poprawa o 24 pkt w stosunku do poprzedniego meczu). W drugim meczu z Byczą Akademią Gniezno byliśmy bardzo bliscy niespodzianki. Zabrakło sekundy by wygrać mecz. Jednak najważniejsze jest to jaki postęp nasza drużyna zrobiła w ciągu tygodnia. Jeszcze 8 dni temu ulegamy z tym zespołem -31 pkt. Dziś robimy progres i przegrywamy tylko 1 pkt. W sumie śmiało możemy nazwać to sukcesem i „zwycięstwem”. Zapraszamy na podsumowanie tych spotkań.

KS Play Basket Kraszewice – UKS Piątka Ostrów Wlkp. 71:38
W pierwszej połowie niby utrzymujemy ok 10 pkt prowadzenie, ale nie trafiamy sporo rzutów spod kosza bez obrony. W drugiej połowie poprawiliśmy celowniki i piłka zaczęła znajdować drogę do kosza. Dzięki temu nasza przewaga szybko rosła szczególnie w czwartej kwarcie. Tę część meczu wygrywamy aż 31:8. W tym starciu w obserwacjach skupiliśmy się na wygranych pojedynkach w obronie na piłce oraz na przyspieszeniu po podaniach. Liderki w tych elementach:
Grały i punktowały:
Jeziorek Wiktoria, Łagoda Wiktoria, Grabowska Tola 25 pkt, Gabryś Hania 2 pkt, Demianiuk Julia 2 pkt, Kolański Zuzia 11 pkt, Szmaj Lena, Gałka Ola 9 pkt, Pawlak Weronika 2 pkt, Kuczyńska Ola 4 pkt, Szmitke Lena 6 pkt, Skorupa Maja 2 pkt, Łazarek Magda 8 pkt.

Tego dnia rozegrany został także mecz pomiędzy naszymi rywalkami:
UKS Piątka Ostrów Wlkp. – Bycza Akademia Gniezno 38:93

KS Play Basket Kraszewice – Bycza Akademia Gniezno 66:67
Zaczęliśmy to spotkanie rewelacyjnie od prowadzenia 14:1. Mocna obrona niebieska i dobra skuteczność robiły spustoszenie w szeregach rywalek. Jednak zespół z Gniezna to był zdecydowany faworyt i wiedzieliśmy, że będzie ciężko utrzymać tak dobrą dyspozycję przez cały mecz. W kolejnych minutach meczu przeciwniczki zaczęły się budzić i odrabiać straty. W 6. minucie drugiej kwarty prowadziły nawet 19:26. Jednak ostatnie 3 min tej części gry należały do nas – robimy „run” 13:2. Dalsza część meczu to gra kosz za kosz. Nikt nie jest w stanie zbudować większej przewagi niż 5 pkt. W 7. minucie ostatniej kwarty tracimy właśnie tyle oczek, ale się nie poddajemy. Rzucamy 8 pkt z rzędu i mamy 3 pkt do przodu. Ostatnia minuta to już totalny horror na emocjach. W ostatnich sekundach prowadzimy 1 pkt, ale rywalki mają piłkę. Niestety ich ostatni rzut na 1 sek do końca okazuje się celny i ulegamy po fantastycznej grze minimalnie 1 pkt. Trochę szkoda, jednak tak olbrzymi postęp w tak krótkim czasie pozwala nam czuć się również zwycięzcami tego starcia. Znowu kluczem do tak rewelacyjnej gry okazały się obserwacje na przyczynach. Tutaj z pewnością nasze koszykarski zagrały swój najlepszy mecz w życiu. W tym pojedynku skupiliśmy się na przytrzymaniu obu rąk po rzutach oraz na obronie niebieskiej. Oto efekty: