U11K: SOLIDNA GRA W GNIEŹNIE, ALE RYWALKI CZĘŚCIEJ TRAFIAŁY

U11K: SOLIDNA GRA W GNIEŹNIE, ALE RYWALKI CZĘŚCIEJ TRAFIAŁY

Wczorajszy piątek to długa wyprawa do Gniezna na kolejny turniej ligowy w kat. U11K. W pierwszej stolicy Polski zmierzyliśmy się oczywiście z gospodarzami czyli Byczą Akademią Sportu Gniezno oraz Liderem Biofarm Swarzędz. Przypomnijmy, że w wojewódzkiej Lidze Żaczek gramy w najlepszej czwórce z najlepszymi drużynami. Gramy połową składu rocznikiem 2011, więc łatwo nie jest. Nie poddajemy się, robimy co możemy, staramy się na maxa. Zapraszamy na podsumowanie spotkań z wczoraj.

Lider Biofarm Swarzędz – KS Play Basket Kraszewice 121:21
Zespół ze Swarzędza jest poza zasięgiem dla wszystkich w lidze U11K. Duża przewaga fizyczna oraz większe doświadczenie ligowe Liderek (grają także w lidze U12K) nie pozwoliły w tym meczu na wyrównaną walkę. Pierwsza połowa z naszej strony nic ciekawego nie pokazała, ale w drugiej graliśmy odważniej, nabieraliśmy większej pewności siebie i lepiej realizowaliśmy założenia szkoleniowe. Druga połowa na pewno na duży plus, a przeciwnik z górnej półki krajowej. Mecz potraktowaliśmy bardzo szkoleniowo, dużo rotowaliśmy składem, ogrywaliśmy wszystkie zawodniczki. Obserwacje techniczne (2 rogi boiska po chwycie, obrona niebieska):
Demianiuk Julia – 11
Gabryś Hania – 10
Gałka Ola – 6
Grabowska Tola – 19
Grygowska Patrycja – 4
Jeziorek Wiktoria – 4
Kolański Zuzia – 28
Kuczyńska Ola – 10
Łazarek Magda – 6
Skorupa Maja – 6
Szmaj Lena – 4
Szmitke Lena – 6

Punkty:
Grabowska Tola 13 pkt, Kolański Zuzia 2 pkt, Łazarek Magda 2 pkt, Szmaj Lena 2 pkt, Kuczyńska Ola 2 pkt

Bycza Akademia Sportu Gniezno – KS Play Basket Kraszewice 61:43
Z Gnieznem liczyliśmy na wyrównany mecz i taki też był. Przez większość meczu prowadziły rywalki różnicą 6-12 pkt. Organizacja gry wyglądała u nas dobrze, zaważyła lepsza skuteczność zespołu z Gniezna. Powietrze trochę z nas zeszło w ostatnich 5 min meczu, kiedy za 5 fauli spada Zuzia Kolański. To mocno utrudniło nasze poczynania w ataku. Zuzia tego dnia grała fantastycznie po obu stronach boiska. Mimo to walczyliśmy do ostatnich sekund. Nie udało się pokonać zespołu z Gniezna, ale nasza gra wyglądała dość dobrze. Brakowało tylko lepszej skuteczności w rzutach na pusty kosz. Obserwacje meczowe (udane podania, szybki powrót do obrony, nadbiegnięcie):
Demianiuk Julia – 6
Gabryś Hania – 7
Gałka Ola – 8
Grabowska Tola – 38
Grygowska Patrycja – 4
Jeziorek Wiktoria – 4
Kolański Zuzia – 29
Kuczyńska Ola – 18
Łazarek Magda – 6
Skorupa Maja – 9
Szmaj Lena – 12
Szmitke Lena – 5

Punkty:
Jeziorek Wiktoria 2 pkt, Grabowska Tola 11 pkt, Kolański Zuzia 20 pkt, Gabryś Hania 1 pkt, Szmitke Lena 3 pkt, Gałka Ola 2 pkt, Kuczyńska Ola 1 pkt, Szmaj Lena 3 pkt

Moe by zdjciem przedstawiajcym 3 osoby ludzie siedz ludzie stoj w budynku i tekst MWY XX wwwksplaybasketpl Moe by zdjciem przedstawiajcym co najmniej jedna osoba ludzie stoj w budynku i tekst S wwwksplaybasketpl Moe by zdjciem przedstawiajcym co najmniej jedna osoba ludzie stoj w budynku i tekst 5 LUY wwwksplaybasketpl Moe by zdjciem przedstawiajcym 4 osoby dziecko ludzie siedz i ludzie stoj