U11K/U12K/U14K/U15K: GORĄCY KOSZYKARSKI WEEKEND Z EMOCJAMI TLE

U11K/U12K/U14K/U15K: GORĄCY KOSZYKARSKI WEEKEND Z EMOCJAMI TLE

Koszykarski maraton w ostatni weekend przyniósł wiele emocji i niezapomnianych chwil. Było wszystko. Dramatyczne końcówki zakończone happy endem i przegraną 1 pkt, były wysokie wygrane oraz porażka w osłabionym składzie. Tych wielu przeżyć doświadczyliśmy w 5 meczach lig młodzieżowych rozgrywanych w Kraszewicach.

U12K: KS Play Basket Kraszewice – Bycza Akademia SP 2 Gniezno 41:36

Przez większą część mecz bardzo wyrównany z lekkim wskazaniem na rywalki. Mimo, że na 5 min do końca meczu przegrywamy 30:35 udaje się nam rozegrać dobrą w obronie i skuteczną w ataku końcówkę. Kończymy mecz „runem” 11:1 trafiając w ostatniej minucie „trójkę” dającą prowadzenie, którego już nie oddajemy. W zespole zadebiutowały nowe zawodniczki. Nadia Rzepecka i Majka Wojewoda dały radę. Oby tak dalej dziewczyny. Obserwacje meczowe (zastawianie, podania do szybkiego ataku, przechwyty, przecięcia podań, wygrane pojedynki w obronie na piłce):
Gałka Ola – 15
Kolański Zuzia – 13
Gabryś Hania – 12
Grabowska Tola – 11
Demianiuk Julia – 9
Rzepecka Nadia – 7
Pawlak Weronika – 6
Grały i punktowały:
Jeziorek Wiktoria, Gabryś Hania 4 pkt, Demianiuk Julia 4 pkt, Grygowska Patrycja, Kolański Zuzia 12 pkt, Szmaj Lena, Gałka Ola 1 pkt, Szmitke Lena 1 pkt, Skorupa Maja 2 pkt, Grabowska Tola 13 pkt, Pawlak Weronika 2 pkt, Rzepecka Nadia 2 pkt, Wojewoda Majka

U14K: KS Play Basket Kraszewice – Bycza Akademia SP2 Gniezno 48:49

Zabrakło naprawdę niewiele. Co prawda cały mecz przegrywaliśmy kilkoma punktami, momentami nawet 12. Jednak nasze drużyny nigdy się nie poddają i grają do końca. Mimo fatalnej skuteczności z gry i rzutów osobistych, mimo 10 pkt straty na 4 min do końca, byliśmy w stanie zanotować „run” 9:0 w końcówce meczu. Niestety zabrakło 1 celnego kosza do zwycięstwa. Podsumowując należy zaznaczyć, że rywalki dominowały znacząco warunkami fizycznymi, my pudłowaliśmy na potęgę, a do zwycięstwa zabrakło tak niewiele. Cóż, bywa i tak. W tak emocjonujących momentach charakter kształtuje się najbardziej.
Obserwacje elementów technicznych:
Kuczyńska Michalina – 16
Kurmanek Natalia – 11
Kolański Zuzia – 11
Gabryś Róża – 10
Zmyślona Wiktoria – 7
Kuświk Kinga – 6
Grały i punktowały:
Kruszakin Nadia 3 pkt, Gabryś Róża 20 pkt, Zadka Maja, Kolański Zuzia, Zmyślona Wiktoria 4 pkt, Szczepaniak Roksana, Kurmanek Natalia 9 pkt, Kuświk Kinga 2 pkt, Ficner Weronika, Grabowska Tola, Kuczyńska Michalina 10 pkt

U11K : KS Play Basket Kraszewice – Bycza Akademia SP2 Gniezno 73:29

Dominujemy w meczu od początku do końca. Wszystkie zawodniczki, szczególnie młodsze z rocz. 2012 dostały sporo minut w meczu i mogły zbierać bezcenne ligowe doświadczenie. W zespole zadebiutowały i pokazały się z dobrej strony nowe zawodniczki. Zuzia Jaworska i Paula Mielcarek mimo, że trenują z drużyną dopiero 2 miesiące to bardzo szybko uczą się od koleżanek i czują frajdę z gry. Obserwacje meczowe (podania do szybkiego ataku, obrona na piłce):
Demianiuk Julia – 13
Gałka Ola – 13
Szmaj Lena – 11
Gabryś Hania – 7
Harwes Magda – 7
Kuczyńska Ola – 7
Grały i punktowały:
Zadka Julia, Wróble Julia 2 pkt, Gabryś Hania 16 pkt, Harwes Magda 8 pkt, Demianiuk Julia 18 pkt, Grygowska Patrycja, Szmaj Lena 5 pkt, Gałka Ola 9 pkt, Mielcarek Paula, Kuczyńska Ola 13 pkt, Jaworska Zuzia 2 pkt

U11K: KS Play Basket Kraszewice – POMPAX Tęcza Leszno 59:6

Tutaj także nasze zawodniczki nie dały szans rywalkom. Spokojnie kontrolujemy spotkanie dając pograć wszystkim zawodniczkom jednakowo dużo. Liderki w elementach technicznych:
Gabryś Hania - 10
Gałka Ola – 8
Harwes Magda – 7
Demianiuk Julia – 7
Szmaj Lena - 6
Jaworska Zuzia – 6
Kuczyńska Ola – 6
Mielcarek Paula – 5
Grały i punktowały:
Zadka Julia, Wróbel Julia, Gabryś Hania 6 pkt, Harwes Magda, Demianiuk Julia 12 pkt, Grygowska Patrycja 10 pkt, Szmaj Lena 7 pkt, Gałka Ola 6 pkt, Mielcarek Paula, Kuczyńska Ola 14 pkt, Jaworska Zuzia 4 pkt

U15K: KS Play Basket Kraszewice – MKS MOS Konin 47:64

W niedzielnym starciu z MKS MOS Konin nie mogliśmy liczyć na 2 nasze liderki - Olę Kosmalę (skręcona kostka) i Paulinę Kosmalę (choroba). Mimo osłabienia pozostałe zawodniczki musiały przejąć więcej obowiązków i ciężaru gry na siebie. Łatwo nie było, gdyż ponownie skuteczność rzutów z gry pozostawiała wiele do życzenia. Jak zawsze gramy do końca, dzięki czemu na początku czwartej kwarty zeszliśmy na tylko 6 pkt straty (mimo, że przegrywaliśmy już momentami 12 pkt). Niestety ostatnie minuty meczu lepiej rozegrały zawodniczki z Konina, trafiały z dystansu na co nie mieliśmy odpowiedzi. Nam pozostaje poprawić skuteczność rzutów i bardziej regularną pracę na treningach. Na uwagę z pewnością zasługuje występ Weroniki Ficner, która rzuciła rekordowe dla siebie 11 pkt (1x3 pkt)oraz niesamowicie intensywnie pracowała w obronie. Obserwacje techniczne:
Jastrzębska Martyna – 13
Gabryś Róża – 11
Kowalczyk Nikola - 9
Kuczyńska Michalina – 7
Chojnacka Tosia – 5
Grały i punktowały:
Kurmanek Natalia 1 pkt, Szczepaniak Roksana, Jastrzębska Martyna 6 pkt, Gabryś Róża 5 pkt, Chojnacka Tosia 2 pkt, Kuczyńska Michalina 8 pkt, Kowalczyk Nikola 14 pkt, Zmyślona Wiktoria, Ficner Weronika 11 pkt
Na dniach więcej fotek z powyższych meczów
Moe by zdjciem przedstawiajcym co najmniej jedna osoba ludzie uprawiajcy sporty ludzie stoj i w budynku Moe by zdjciem przedstawiajcym 4 osoby ludzie stoj pika i w budynku Moe by zdjciem przedstawiajcym 8 osb ludzie stoj i w budynku Moe by zdjciem przedstawiajcym 10 osb ludzie stoj i w budynku