U12K: 2 ZWYCIĘSTWA, KTÓRE MOBILIZUJĄ DO DALSZEJ PRACY

Wczorajsza sobota upłynęła naszym koszykarkom na Towarzyskim Mini Turnieju Koszykówki Dziewcząt rozgrywanym w Kraszewicach. W zawodach oprócz gospodarzy wzięły udział drużyny: 1KS Ślęza Wrocław oraz UKS Trójka Sieradz. Turniej miał przede wszystkim charakter szkoleniowy, więc klasyfikacja końcowa nie jest istotna. Skupiliśmy się na obserwacji elementów technicznych w aspekcie przyczyn. Zapraszamy na podsumowanie spotkań.

KS PLAY BASKET KRASZEWICE – UKS TRÓJKA SIERADZ 45:32

Zespół z Sieradza z pewnością poczynił znaczne postępy w porównaniu z poprzednim starciem sprzed 3 miesięcy. Choć zaczęliśmy od prowadzenia 6:0 to sieradzki team szybko nawiązał walkę i sytuacja w pierwszej kwarcie się wyrównała. W drugiej kwarcie robimy przewagę nawet 25:12, ale ponownie rywalki odrabiają część strat i w połowie meczu mamy wynik 27:20 dla Kraszewic. Trzecia kwarta nie przynosi większych zmian, dopiero w ostatniej kwarcie powiększamy prowadzenie zdobywając ostatnie 8 punktów z rzędu. Wygrywamy wyraźnie, jednak należy popracować nad chwytami i przyspieszeniem po podaniach u całego zespołu.

Punkty:

Kosmala Ola 9 pkt, Kowalczyk Nikola 9 pkt, Gabryś Róża 6 pkt, Grabowska Tola 4 pkt, Zadka Maja 2 pkt, Kruszakin Nadia 2 pkt, Zmyślona Wiktoria, Ficner Weronika, Juszczak Joanna, Kwiatkowska Nicola, Jeziorek Katarzyna, Jakóbczak Julia, Gatkowska Ola, Kurmanek Natalia, Kuświk Kinga

UKS TRÓJKA SIERADZ – 1KS ŚLĘZA WROCŁAW 39:19

Początkowo przewagę na parkiecie zaprezentowały zawodniczki z Wrocławia prowadząc po pierwszej odsłonie 11:6. Jednak druga kwarta wygrana przez team z Sieradza 17:2 dała sygnał kto będzie w tym meczu kontrolował przebieg gry. Trzecia kwarta nie przynosi większych zmian. Z kolei w ostatniej części spotkania ekipa UKS Trójki pokazuje dominację i zwycięża ostatecznie wysoko 20 oczkami.

KS PLAY BASKET KRASZEWICE – 1KS ŚLĘZA WROCŁAW 48:32

Dobre wejście w mecz naszego teamu napawało optymizmem (9:0). W pierwszej połowie to my dyktujemy warunki meczowe i prowadzimy w połowie 25:9. Mimo dalszych problemów z chwytaniem piłki to nasza drużyna robi przewagę 37:16 pod koniec 3. kwarty. W ostatniej odsłonie w pewnym momencie koszykarki z Wrocławia rzucają 14 punktów z rzędu i zmniejszają straty do 9 oczek. Jednak ostatnia minuta to 7 punktów z rzędu naszego zespołu. W tym meczu udało się naszym zawodniczkom poprawić przyspieszenia po podaniach, z kolei chwyty w biegu pozostawiają jeszcze wiele do życzenia.  Mimo wygranych czeka nas sporo pracy u podstaw. Wiemy, że w tym zespole są spore pokłady umiejętności i możliwości. Wiemy nad czym pracować. Tak, więc od nowego tygodnia czeka nas wytężona praca na boisku.