U12K: BARDZO SZKOLENIOWY DEBIUT

Ostatni weekend to 2-dniowy turniej w Dłutowie organizowany przez Basket 4Ever Ksawerów. Był to debiut zespołu w tym składzie. Niestety mieliśmy tylko 6 zawodniczek z docelowego rocz. 2009. Większość tego teamu to zawodniczki rocz. 2010 i 2011. Byliśmy najmłodszym zespołem z najskromniejszymi warunkami fizycznymi. Dlatego trudno nam było rywalizować na równi z często starszymi i silniejszymi rywalkami. Nie udało się wygrać żadnego meczu, ale szkoleniowo z pewnością bardzo dużo skorzystaliśmy. Dla wielu zawodniczek był to debiut w kat. U12K. Mimo trudności walczyliśmy w każdej minucie o każdy centymetr parkietu. Najlepiej zaprezentowaliśmy się w starciu z najlepszą drużyną zeszłego sezonu woj. łódzkiego czyli z PTK Pabianice. Po wyrównanym meczu ulegamy tylko 36:46. Z dobrej strony pokazaliśmy się także w meczu z MKS MOS Konin. Do 6 min trzeciej kwarty mecz na styku. 30:28 dla Konina. Niestety później seryjnie punkty zdobywały już tylko zawodniczki z Konina. Przewaga fizyczna była bardzo duża w tym spotkaniu na korzyść Konina. W pozostałych meczach z Ksawerowem i Piasecznem nie mieliśmy nic do powiedzenia. Cele szkoleniowe zostały osiągnięte, na wyniki jeszcze przyjdzie czas. Podczas turnieju skupiliśmy się na: pivoty, wykroki podczas podań, przytrzymanie rąk po rzutach, przyspieszenie po podaniach, crossy i przenoszenie piłki pod kolanami przy minięciu. Punkty za obserwacje techniczne zdobyły: