U12K: KŁECKO LEPSZE, ALE IDZIEMY DO PRZODU

UKS Delfin Kłecko – KS Play Basket Kraszewice 43:33

Dziś nasz młodszy zespół odwiedził Kłecko, gdzie zmierzył się z tamtejszym UKS Delfin w ramach rozgrywek ligi wojewódzkiej U12K. Na tym meczu zabrakło kilku zawodniczek, ale walczyliśmy bardzo dzielnie. Pierwsza część meczu to gra kosza za kosz. W drugiej kwarcie prowadzimy nawet 10:7, ale dalszy przebieg tej części spotkania jest pod dyktando gospodarzy. W połowie meczu tracimy 9 punktów (12:21). Początek drugiej połowy mocny w naszym wykonaniu, robimy run 10:2 i wracamy do gry. Kolejne minuty niestety dla Kłecka, podobnie jak początek 4. kwarty. Mimo, że rywalki odjechały nam w pewnym momencie na 17 punktów nie poddaliśmy się. W ostatnich 3 minutach zdobywamy 7 punktów z rzędu i zmniejszamy straty. Ostatecznie ulegamy 33:43, ale trzeba wziąć pod uwagę przede wszystkim aspekty szkoleniowe. W tych elementach nasze koszykarki robią spore postępy. Coraz dokładniejsze i silniejsze podania, lepsza organizacja w obronie, ale przede wszystkim radość z gry, która bije od naszych zawodniczek pozwala optymistycznie patrzeć w przyszłość tego zespołu.