U12K: W PEŁNYM SKŁADZIE JESTEŚMY SILNI

KS Play Basket Kraszewice – ENEA AZS Poznań 80:50

Początek meczu słaby w naszym wykonaniu, gramy niepewnie i nieskutecznie. Po 10 min gry ulegamy 9:16 drużynie z Poznania. W drugiej odsłonie nasza gra poprawia się w ataku, powoli rozkręcamy się. Prawdziwe boom następuje jednak po zmianie stron. Trzecia kwarta wygrana dla nas aż 25:4. Gramy coraz skuteczniej w ataku i z większym naciskiem w obronie. W ostatniej kwarcie powiększamy przewagę kończąc mecz „runem” 17:2. Obserwowane elementy techniczne w tym spotkaniu: 3 kroki przyspieszenia po podaniach, udane podania, obrona na piłce, zastawienia. Na wysokiej celności w tym meczu zagrała Tola Grabowska, która rzuciła swoje rekordowe 41 pkt. Grały i punktowały:

ENEA AZS Poznań – KS Play Basket Kraszewice 60:53

Tydzień wcześniej zagraliśmy z tym zespołem na wyjeździe w Poznaniu. Ten mecz nie wyglądał tak dobrze jak u siebie. Mieliśmy problemy z zaangażowaniem w obronie, aktywnością w ataku. Mimo początkowych trudności, gdzie rywalki przez moment odjechały nam na 19 pkt, to udało się nam wejść na wyższy poziom naszej gry, odrobić prawie wszystkie straty. W 7 min trzeciej kwarty tracimy do rywalek tylko 1 pkt (50:49). Wydawało się chwyciliśmy wiatr w żagle i uda się wygrać mecz. Niestety w końcówce kilka nietrafionych rzutów obróciło się przeciwko nam i przegrywamy nieznacznie 7 pkt. Mała ilość elementów technicznych, na których mieliśmy się skupić sprawiła, że grało się nam w tym meczu niezwykle trudno. Jak widać w późniejszym meczu u siebie ilość i jakość wykonanych elementów technicznych znacząco wpływa na wynik meczu (drużynowo na wyjeździe: 39, u siebie: 165). Grały i punktowały:

KS Play Basket Kraszewic – Lider Biofarm Swarzędz 42:74

Wynik, który bardzo cieszy, ale nie on jest najważniejszy. Drużyna ze Swarzędza to niekwestionowany lider rozgrywek U12K. Drużyna poza zasięgiem, która średnio wygrywa swoje mecze różnicą 70 pkt. Początek meczu mocno przespany, rywalki odjeżdżają szybko 4:24 po pierwszej kwarcie. W II kwarcie też nie widać zbytniej poprawy w naszej grze. Znów potrzebujemy czasu by wejść na wyższe obroty i trafiać do kosza. Sytuacja na lepsze zaczyna się zmieniać w drugiej połowie. Mimo dużych strat nie poddaliśmy się, a nasze zawodniczki nie zrezygnowały ze zmniejszenia dystansu punktowego. Z każdą minutą gramy coraz lepiej, trafiamy częściej, potrafimy ustać pojedynki 1x1 z piłką i bez, szybciej i dokładniej dzielimy się piłką, duża aktywność w ataku. Wszystko to sprawia, że ostatnia kwarta należy do nas 18:8. Mimo niekorzystnego wyniku czujemy, że zagraliśmy bardzo dobry mecz wykonując bardzo wiele poprawnych elementów technicznych. Dla nas to zwycięstwo. Tym razem skupiliśmy się na: przyspieszeniach po podaniach, piłka do barku lub nad głową po chwytach, obronie na piłce i close outach przy rzutach. Grały i punktowały: