U12K/14K: JEST DOBRZE, A BĘDZIE JESZCZE LEPIEJ

Wyjazd do Poznania na 2 starcia z MUKS Poznań możemy uznać za udany. Najpierw po bardzo dobrym meczu ulegamy w kat. młodziczek młodszych, by następnie kadetki młodsze wygrały znacząco swój mecz.

U12K: MUKS Poznań – KS Play Basket Kraszewice 80:64
Ponownie przesypiamy pierwszą kwartę (28:8) i budzimy się dopiero w drugiej. Mecz się wyrównuje, ale przewaga się nie zmniejsza. Z minuty na minutę gramy coraz lepiej. Gramy skuteczniej zarówno w ataku, jak i w obronie. Jednak MUKS szybko odpowiada i dość bezpiecznie prowadzi różnicą ok 20 pkt. Ostatnia kwarta wygrana przez nas 17:24 napawa optymizmem. Dobrze to wyglądało mimo, że nie udało się wygrać spotkania. W meczu skupiliśmy się na obronie na piłce, biegu do szybkiego ataku, atakowaniu deski w ofensywie czy udanych podaniach do najdalszej zawodniczki. Grały, plusowały i punkty zdobywały:

U14K: MUKS Poznań – KS Play Basket Kraszewice 36:64
Obie drużyny wystąpiły bez pełnych składów, jednak to my narzucamy swoje tempo gry od początku starcia (0:14 po 6 min gry). Potrafimy ustać większość pojedynków 1x1 na piłce, dobrze biegamy do szybkiego ataku. Do poprawy jeszcze pozostają chwyty i pewność w kozłowaniu. Druga kwarta też mocno dla nas – 4:20. Prowadzimy bezpiecznie i realizujemy zadania meczowe. Trzecia kwarta także na plus. Gra zacięła się nieco w ostatniej części, mniejsza skuteczność i sporo niedokładności w grze. Prawie wszystkie zawodniczki punktowały, poprawiliśmy w ciągu meczu ruch po podaniach. Wygrywaliśmy pojedynki bez piłki w ataku, na pewno potrzebujemy więcej długich podań w szybkim ataku. Grały, plusowały i punkty zdobywały: