U12K/U13K: DOBRA ORGANIZACJA GRY, ALE SKUTECZNOŚĆ NIE ZAWSZE BYŁA PO NASZEJ STRONIE

Wczorajsza sobota to dwumecz z zespołami MUKS Kórnik w kategorii młodziczek młodszych i starszych. Spodziewaliśmy się trudnych pojedynków i tak też było, choć większość problemów leżało po naszej stronie.

U12K
Zaczynamy nieźle od celnej trójki Oli Kuczyńskiej, pierwsze 5 min na remis 6:6. Kolejne minuty już nie tak kolorowe. Rywalki notują „run” 2:14. Druga kwarta to dalszy ciąg naszych problemów ze skutecznością rzutów mimo tworzenia dobrych okazji do rzutów. Zbyt dużo mamy także strat w podaniach, decyzje i ich wykonanie do sporej poprawy. Mimo, że gramy u siebie to jednak przyjezdne prezentują lepszą celność rzutów szczególnie spod kosza. Druga połowa meczu bardziej wyrównana choć rywalki spokojnie prowadzą wysoko różnicą ok 20 pkt. Na plus dzielenie się piłką, praca w obronie i szukanie długich podań. Podczas meczu skoncentrowaliśmy się na: podaniach, po których od razu ktoś może oddać rzut (asysty i potencjalne asysty), próby i wygrane gry 1x1 z piłką, zbiórki bokiem lub przodem do ataku, utrzymanie pochylonych barków w obronie na piłce (niżej niż atakująca).

U13K
Tutaj także zaczynamy niemrawo. Mimo początkowego prowadzenia 9:6 i dwóch celnych trójek to w kolejnych minutach tracimy 16 pkt rzucając tylko 4. Zanosił się scenariusz podobny jak w meczu U12K. Jednak w drugiej kwarcie następuje mocne uderzenie z naszej strony. Tym razem to my zdobywamy 19 pkt tracąc 4. Kolejne 2 celne trójki, odrabiamy 10 pkt straty i wychodzimy na 7 punktowe prowadzenie w połowie meczu. Trzecia odsłona to powiększanie naszej przewagi. Jesteśmy skuteczni i podejmujemy najlepsze decyzje w ataku. W ostatniej kwarcie przez moment tracimy rytm, Muksiary zbliżają się na 10 pkt. Jednak ostatnie 2 minuty należą do nas („run” 11:2), kończymy spotkanie czystą trójeczką Toli Grabowskiej w ostatnich sekundach meczu. W spotkaniu skupiliśmy się na: pierwszym podaniu po zbiórce do kontry (krótkie i długie), biegu do szybkiego ataku (kto pierwszy), komunikacji w obronie bez piłki, zastawieniach i zbiórkach.