U12K/U13K: JEST POTENCJAŁ W TYCH DZIEWCZYNACH

W ostatni piątek udaliśmy się do odległego Nowego Tomyśla na 2 mecze ligowe młodziczek młodszych i starszych. W kat. U12K mieliśmy bardzo trudne zadanie, poprzednie mecze przegrywaliśmy wyraźną różnicą punktową. Tym razem przygotowanie mentalne przed meczem dało niesamowite efekty. Dobra koncentracja na rozgrzewce i podczas meczu zaowocowała wyśmienitą grą z naszej strony. Po pierwszej połowie tracimy tylko 9 oczek do najlepszej drużyny w województwie w tej kategorii wiekowej. Trzecia odsłona na remis. W ostatniej kwarcie co prawda tracimy 20 pkt do rywalek, ale ostatnie 3 minuty należą do nas. Robimy „run” 2:10 i pozostawiamy po sobie bardzo dobre wrażenie. Wiele akcji mogło się podobać, sporo długich i dokładnych podań przynosiło efekty punktowe. Ale jeszcze lepsza robota była wykonana w obronie, każda zawodniczka dała bardzo dużo drużynie od siebie. Obserwacje: rzuty kelnerskie prawą i lewą ręką, obrona żółta, w obronie na piłce akcent na rękę broniącą kozła, pierwsze podanie po przejęciu piłki.
Dream Team Nowy Tomyśl – KS Play Basket Kraszewice 60:48

W meczu U13K od początku narzucamy nasze tempo gry. Grą dyrygują Zuzia Kolański i Tola Grabowska. Po 5 min prowadzimy 5:18. Jednak kolejne minuty to oddanie pola gry przeciwniczkom. Po pierwszej kwarcie prowadzimy tylko 19:21. Druga odsłona to dobra gra w ataku, zdobywamy aż 27 pkt, tracąc 14. Budujemy bezpieczną przewagę, ale jeszcze lepiej gramy w trzeciej kwarcie. Jesteśmy skuteczni i mocno bronimy zarówno na piłce, jak i bez piłki. Świetnie na boisku radzą sobie także młodsze zawodniczki. Zwyciężamy wysoko prezentując sporo zespołowych akcji z przewagą podań nad kozłowaniem. Obserwacje techniczne: podjęcie gry 1x1 z piłką, crossy, spin move, jab step, obrona żółta, obrona na piłce.